Piątek, 27 kwietnia 2018

Najnowsza powieść Wioletty Sawickiej. Mamy dla was książki!

2017-03-21 15:22:43 (ost. akt: 2017-03-21 16:01:53)

Autor zdjęcia: archiwum autora

Podziel się:

Wioletta Sawicka to autorka z Warmii, która po emigracji w Szwecji, wróciła i właśnie w Olsztynie odkryła powołanie do pisania. W czwartek, 23 marca o godz. 17:00 w Książnicy Polskiej promuje najnowszą powieść "Wyspy Szczęśliwe". Mamy dla was dwie książki autorki.

Kim jest bohaterka "Wysp Szczęśliwych"? Wrażliwa, ufna, trochę naiwna Joanna pragnęła od życia tylko jednego: chciała mieć rodzinę. Taką, w jakiej sama dorastała, zanim rodzice zginęli w wypadku. Skończyła studia, ale nie myślała o pracy i robieniu kariery. Młodzieńcza miłość zaowocowała ślubem i dzieckiem. Joanna była szczęśliwa, spełniły się jej marzenia. Tomasz prowadził firmę, zarabiał na dobre życie, Joanna zajmowała się córeczką, domem, ogrodem - i to był jej bezpieczny świat.
Pewnego dnia Joanna budzi się w zupełnie nowej rzeczywistości. Musi stawić czoło dramatycznej sytuacji i zmierzyć z własnymi słabościami, a jest do tego zupełnie nieprzygotowana.

Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Od zgiełku życia wyciszenia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, którymi jest niezmiennie zafascynowana. Pasjonatka literatury, wędrówek bezludnymi szlakami oraz rowerowych wypadów. Mężatka, matka dwójki dzieci.
Po pięciu latach emigracji w Szwecji, z ulgą wróciła do rodzinnego Olsztyna, gdzie narodził się pomysł napisania pierwszej powieści.
Autorka powieści „Wyjdziesz za mnie, kotku?”, „Będzie dobrze, kotku” „Jeśli się odnajdziemy, kotku” i „Dzień cudu”.


Mamy dwie książki autorki - "Wyspy Szczęśliwe" dzięki Wydawnictwu Prószyński sp. z o.o.. Co zrobić, by je dostać? Napiszcie nam, gdzie są wasze Wyspy Szczęśliwe. Wybierzemy dwie najbardziej kreatywne odpowiedzi. Czekamy na nie do jutra, 22 marca 2017 r., do godz. 12 pod mailem poczta@naszolsztyniak.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB