środa, 25 kwietnia 2018

Olsztyńskie cheerleaderki znów na podium

2017-04-03 16:30:27 (ost. akt: 2017-04-03 16:55:06)

Autor zdjęcia: Soltare

Podziel się:

Zawodniczki Stowarzyszenia Tańca Sportowego Soltare z Olsztyna mogą pochwalić się kolejnym sukcesem. Z XX Mistrzostw Polski Cheerleaders w Łochowie przywiozły dwa srebrne i dwa brązowe medale.

XX Mistrzostwa Polski Cheerleaders odbywały się od 31 marca do 2 kwietnia w Łochowie koło Warszawy. Wzięło w nich udział ponad 2 tys. zawodników. Wszystkie grupy młodzieżowe i dziecięce trenują pod okiem Patrycji Wieczorek i Natalii Wasiak. Olsztyńskie cheerleaderki z grupy Soltare Mini wróciły do Olsztyna z brązowym medalem, a Soltare Team ze srebrnym. Rywalizowały one w prestiżowej dywizji CHEER, charakteryzującej się wysokimi piramidami, wyrzutami i akrobacjami.
— Z roku na rok konkurencja jest coraz większa i poziom występów jest wyrównany — ocenia Patrycja Wieczorek, trenerka. — Wysiłek jednak opłacił się i wróciłyśmy do Olsztyna z medalami. Choć dziś rywalizacja jest tak zacięta, że różnice pomiędzy zwycięzcami są zaledwie kilkupunktowe.
Reprezentantki Olsztyna startowały także w dywizji tanecznej POM DANCE
(połączenie tematycznej choreografii z elementami typowymi dla cheerleadingu), gdzie grupa Soltare Senior zdobyła srebro.

Zespół Solstare trenujący pod okiem Moniki Pukis w kategorii Senior II wywalczył brązowy medal.
MKOI uznał w tym roku cheerleading za sport olimpijski i prawdopodobnie w 2024 będzie dyscypliną sportową podczas Igrzysk Olimpijskich.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Antonio #2216470 | 83.9.*.* 4 kwi 2017 10:14

    Brawo dla całej EKIPY

    ! - + odpowiedz na ten komentarz