Piątek, 22 czerwca 2018

Słodki weekend w Expo Mazury


2017-04-10 11:00:00 (ost. akt: 2017-04-10 11:06:22)

Podziel się:

Expo Mazury na słodko

Expo Mazury na słodko

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Kulinarni hedoniści będą zachwyceni. Od 22 do 23 marca Expo Mazury w Ostródzie staną się najsłodszym miejscem w Polsce. Przed nami wydarzenia Festiwalu Smaków oraz kiermaszu cukierniczego „Na słodko”.
Miłośnicy słodyczy będą mogli posmakować wypieków i słodkości prosto od producentów, cukierników i z cukierniczych manufaktur. Poznajcie nowe wydarzenie w Expo Mazury, czyli kiermasz „Na słodko”. Weźcie udział w warsztatach cukierniczych i podziwiajcie słodki, czekoladowy pokaz. Tym razem na stoiskach będzie królować czekolada, ciasta i ciasteczka, cukierki, lizaki i babeczki.

W ten weekend odbędzie się też kolejna edycja Festiwalu Smaków. Pierwszy festiwal odbył się w maju 2016 roku, kiedy to był połączony z biznesową imprezą Mazury HoReCa, skierowaną do branży gastronomicznej i hotelarskiej. Obie imprezy będą odbywały się niezależnie. Festiwal Smaków promuje polskie i regionalne tradycje kulinarne, lokalnych producentów i dostawców żywności wysokiej jakości, także posiadających certyfikaty eko i bio.
 Kiedy już posmakujecie cukierniczych delicji i zapewnicie sobie zapasy prosto z cukierniczego raju, możecie jeszcze obejrzeć występy artystyczne zespołów ludowych. Odbędzie się również konkurs kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich. Czeka na was jeszcze więcej atrakcji. 
Kiermaszom patronują: burmistrz Ostródy, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, starosta ostródzki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Polbisco - Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB