Piątek, 22 czerwca 2018

Taki był tydzień — nasz przegląd wydarzeń

2017-04-14 19:00:00 (ost. akt: 2017-04-14 16:25:35)
Kiermasz wielkanocny

Olsztyn - na dziedzińcu olsztyńskiego zamku podczas, którego członkinie kół gospodyń wiejskich z Warmii i Mazur prezentowały swoje wyroby

Kiermasz wielkanocny Olsztyn - na dziedzińcu olsztyńskiego zamku podczas, którego członkinie kół gospodyń wiejskich z Warmii i Mazur prezentowały swoje wyroby

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

W Olsztynie rozmnożyły się ronda. To zapowiedź remontu ulicy Pieniężnego. W tym tygodniu obchodzono również rocznicę katastrofy smoleńskiej.

sobota, 8 kwietnia


Po raz trzeci na dziedzińcu Zamku w Olsztynie odbył się Kiermasz Wielkanocny. Tym razem pod hasłem „Warmińska baba”. Na stołach, oprócz palemek i świątecznych stroików na stołach królowały więc babki wielkanocne. niedziela, 9 kwietniaZaczęło się. W centrum miasta powstały dwa ronda, a te już istniejące, Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, zamieniło się w turbinowe. I właśnie to ostatnie rondo od poniedziałku stało się prawdziwym utrapieniem olsztyniaków. Tu się nie jeździ, tu się stoi.poniedziałek, 10 kwietnia


Wojewoda Artur Chojecki wziął udział w obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej, które odbyły się przy pomniku Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności w Olsztynie. Apel Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej rozpoczął się w samo południe przemówieniem wojewody. Złożono kwiaty i zapalono znicze.wtorek, 11 kwietnia


Zmarł Sławek „Wilk” Laskowski, olsztyński poeta, bard i tekściarz. Zostawił po sobie wiele wierszy i piosenek oraz mnóstwo pozytywnych muzycznych i poetyckich wspomnień. Odszedł w wieku 49 lat. W latach 90. jego teksty wykonywał Piotr Sikorski z zespołem Zaraza.
— Sławek dał mi pierwiastek siebie — mówił wokalista, nie kryjąc smutku po „Wilku”. — Pisał, co go boli, okraszając to ironią i sarkazmem.
 


środa, 12 kwietnia


I znów olsztyniacy łapią się za głowy. 19 kwietnia nie pojedziemy już ul. Pieniężnego. 12 kwietnia w olsztyńskim ratuszu firma Skanska podpisała umowę z miastem na przebudowę tej ulicy. Ruch autobusów zostanie przekierowany na ulice Kościuszki i Artyleryjską. Na czas robót zlikwidowane zostaną przystanki: Wysoka Brama oraz św. Wojciecha. Komunikacja miejska nie będzie skręcała w ul. 11 Listopada.

czwartek, 13 kwietniaW Parku Centralnym pojawiły się piktogramy o tym, że w parkach nie można palić papierosów. Tablice z odpowiednimi znakami ZDZiT zamówił do parków Jakubowo i Kusocińskiego, na tablicach z regulaminem w parkach Podzamcze i Centralny doklejone zostaną piktogramy. Do końca kwietnia we wszystkich parkach pojawią się też specjalne miejsca wyznaczone dla palaczy. 


piątek, 14 kwietniaW piątek Jurek Owsiak podsumował tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy olsztyński sztab zebrał 467 674.28 zł.
— Dzięki temu, że robicie finał w Olsztynie, mieszkańcy mogą dowiedzieć się w jaki sposób realizujemy i przygotowujemy to, o czym mowa podczas finałowych dni — mówi Owsiak. — Olsztyn także będzie beneficjentem naszego sprzętu. Macie wspaniałe szpitale, to wy wybudzacie pacjentów w Klinice Budzik, to u was znajduje się sprzęt, który pomaga diagnozować. Będziemy kupowali kolejne urządzenia dla was, bo robicie wspaniałe.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB