Piątek, 22 marca 2019

Taki był tydzień — oto nasz krótki przegląd wydarzeń

2017-04-21 18:00:00 (ost. akt: 2017-04-21 15:56:02)

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Podziel się:

W tym tygodniu wszystkich mieszkańców Olsztyna poruszyła jedna informacja — drogowcy zamykają ulicę Pieniężnego. I w końcu stało się. Stanęliśmy w korkach. Oto nasz przegląd tygodnia.

poniedziałek, 17.04


Tradycyjnie już w Gutkowie odbył się strażacki śmigus dyngus. Co roku taką zabawę mieszkańcom przygotowują strażacy z OSP w Gutkowie. Chętnych nie brakowało.

wtorek, 18.04


Dyrektorka MOK w Olsztynie będzie odwołana. Prezydent uruchomił procedurę odwołania Agnieszki Kołodyńskiej, dyrektorki Miejskiego Ośrodka Kultury. Podstawą decyzji jest raport komisji powołanej do wyjaśnienia skarg na szefową MOK. Jej wnioski są zbieżne w wynikami kontroli PIP.

środa, 19.04


Wójt gminy Dywity przekaże pieniądze organizacjom pozarządowym. Rozstrzygnął konkurs, dzięki któremu organizacje pozarządowe otrzymają środki na realizację ciekawych projektów z otwartego konkursu ofert na kulturę, edukację, wykluczenie społeczne i ekologię. Będzie to 146 tys. zł wsparcia z budżetu gminy Dywity.

czwartek, 20.04


W nocy ze środy na czwartek drogowcy zamknęli Pieniężnego. Tą trasą w ścisłym centrum Olsztyna dziennie przejeżdżało kilkanaście tysięcy samochodów. Dzięki inwestycji wprowadzono kilka zmian. Rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej stało się turbinowe, otwarto skrzyżowanie Emilii Plater z Kościuszki.

piątek, 21.04


W niedzielę, 23 kwietnia w Gietrzwałdzie odbędzie się referendum w sprawie odwołania wójta. Inicjatorzy dostarczyli do olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego 1092 podpisy mieszkańców gminy popierających wniosek o przeprowadzenie referendum.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB