Wtorek, 29 września 2020

2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Świętujecie?

2017-05-02 09:38:55 (ost. akt: 2017-05-02 09:49:42)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Marcin Kierul

2 maja m.in. na olsztyńskiej starówce odbędzie się uroczyste podniesienie flagi. Miejskie obchody flagi zaplanowano o godz. 12 przed ratuszem.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ustanowiono w 2004 roku i już tradycyjnie z tej okazji odbywa się wiele miejskich wydarzeń.
Miejskie Obchody Dnia Flagi rozpoczną się w samo południe. Na pl. Jana Pawła II zajmą miejsce poczty flagowe i sztandarowe Wojska Polskiego, Policji, Straży Miejskiej. Nie zabraknie olsztyńskich szkół i harcerzy. Po uroczystym wciągnięciu flagi młodzież z olsztyńskiego Pałacu Młodzieży zaprezentuje program artystyczny o tematyce patriotycznej. Będzie też tort w narodowych barwach, a uczestnicy otrzymają symboliczne biało-czerwone flagi i kotyliony.
2 maja flagi będą też rozdawać członkowie Forum Młodych PiS Olsztyn, którzy o godzinie 11 zaplanowali umieszczenie biało-czerwonej chorągwi na budynku przy ul. Marii Zientary-Malewskiej 2, na którym w lutym 1945 roku grupa kolejarzy wywiesiła pierwszą polską flagę – symbol domagania się niepodległości po 173 latach niemieckiej niewoli.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB