Niedziela, 24 czerwca 2018

Nasz przegląd tygodnia

2017-05-12 18:00:00 (ost. akt: 2017-05-12 18:05:44)
Dywity doczekają się ścieżki rowerowo-pieszej

Dywity doczekają się ścieżki rowerowo-pieszej

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Podziel się:

Początek tygodnia przyniósł wiadomość, że proces Czesława Małkowskiego będzie toczył się w Olsztynie. W środku tygodnia mieliśmy zimę, ale na szczęście w piątek wyszło słońce. Oto nasz przegląd wydarzeń!

sobota, 6 maja


Podpisano umowy na budowę ciągu pieszo-rowerowego między Dywitami a Kieźlinami. Dla mieszkańców Dywit i Kieźlin powstanie ciągu pieszo-rowerowego oznaczać będzie przede wszystkim bezpieczniejsze poruszanie się. Inwestycja obejmuje wykonanie na odcinku DK51 o długości ponad 1,2 km ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 m, zjazdów, kanalizacji deszczowej, dwóch zatok autobusowych, a także budowę kładki dla pieszych i budowę dwóch przepustów pod ciągiem pieszo – rowerowym. Inwestycja ma zakończyć się w październiku, a jej wartość to 1,9 mln zł. Przetarg wygrała firma z Barczewa.
niedziela, 7 maja

Tybetańskie pierożki, meksykańskia chimichangi, pieczone kasztany, belgijskie frytki czy japoński ramen. Na festiwalu food trucków mogliśmy zjeść potrawy, o których wcześniej nie słyszeliście. poniedziałek, 8 maja
Obchody 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej odbyły się w Olsztynie. Miejskie uroczystości zorganizowane przez prezydenta Olsztyna odbyły się w południe na placu Konsulatu Polskiego. Wzięły w nich udział m.in. władze rządowe i samorządowe, przedstawiciele organizacji kombatanckich i służb mundurowych.wtorek, 9 majaPonowny proces Czesława Małkowskiego będzie toczył się przed sądem w Olsztynie. Tym samym historia zatacza koło. Początkowo bowiem to właśnie sąd w Olsztynie miał orzekać w tej sprawie, ale z powodu wyłączania się z orzekania kolejnych sędziów sprawa trafiła do Ostródy. Od tego czasu w sądzie w Olsztynie pracuje dwunastu nowych sędziów.
 Przypomnijmy, że w grudniu ub. roku Sąd Okręgowy w Elblągu zdecydował, że Sąd Rejonowy w Ostródzie będzie musiał jeszcze raz rozpoznać sprawę byłego prezydenta Olsztyna i uchylił wyrok skazujący Czesława Małkowskiego za gwałt i próbę gwałtu na pięć lat więzienia. Do gwałtu miało dojść w 2007 r. Dodatkowo sąd orzekł wobec Małkowskiego zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach administracji publicznej przez sześć lat. W trakcie poprzedniego procesu byłego prezydenta Olsztyna, który rozpoczął się w 2011 r., przedawniła się część zarzutów, o które został oskarżony Czesław Małkowski. Chodzi o molestowanie urzędniczek i naruszanie ich praw pracowniczych.


środa, 10 majaPogoda spłatała figla. Rano sypnęło śniegiem za oknem, więc i na profilach facebookowych pojawiły się śnieżynki, bałwanki. Ale adekwatne do sytuacji obrazki wstawialiśmy dopiero z ciepłych pomieszczeń, po zdjęciu zimowych kurtek i szalików, z którymi musieliśmy się przeprosić na ten dzień. czwartek, 11 majaPremier Beata Szydło wyznaczyła Radosława Marcina Nojmana do pełnienia funkcji wójta Gminy Gietrzwałd do czasu wyboru nowego wójta. Przypomnijmy, dotychczasowy wójt został odwołany przez mieszkańców gminy w referendum.Piątek, 12 maja


W piątek rano policjanci olsztyńskiej drogówki przeprowadzili nietypowy pilotaż. Wszystko zaczęło się od zatrzymania do kontroli mercedesa, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Szybko wyszło na jaw, jaki był tego powód. Na kolanach pasażerki leżał szczeniak, który jak wytłumaczyła kobieta jest ciężko chory i potrzebuje natychmiastowej pomocy weterynarza. Policjanci postanowili pomóc małżeństwu i ich czworonożnemu przyjacielowi. Pilotowali ich auto ulicami miasta do placówki weterynaryjnej w taki sposób, by bezpiecznie ominąć poranne korki, a szczeniak jak najszybciej otrzymał niezbędną pomoc.
Niestety, ta historia nie ma szczęśliwego zakończenia. Pies, mimo wsparcia policjantów, szybko udzielonej pomocy i wysiłków weterynarza, nie przeżył.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB