Niedziela, 24 czerwca 2018

Dyrektorka MOK odwołana. Pismo ratusza

2017-05-19 13:21:44 (ost. akt: 2017-05-19 13:23:54)

Podziel się:

Autor zdjęcia: archiwum

Miasto wydało komunikat w sprawie odwołania dotychczasowej dyrektor MOK-u — Agnieszki Kołodyńskiej. Poniżej prezentujemy jego treść.

Komunikat ws. odwołania dyrektor MOK
„Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Olsztyna z 19 maja 2017 roku dotychczasowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Agnieszka Kołodyńska została odwołana ze stanowiska.

Wpływ na decyzję Prezydenta Miasta miały wnioski płynące z kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy. Inspektorzy ustalili, że kierująca MOK-iem dopuściła się szeregu nieprawidłowości. Dotyczyły m.in. niestosowania się do przepisów związanych z czasem pracy, nienaliczania dodatków za pracę w godzinach nadliczbowych, niezapewniania wymaganego przepisami czasu wolnego w ujęciu dziennym, jak i tygodniowym. Bardzo ważne znaczenie miały potwierdzone przez inspektorów informacje, jakie docierały do prezydenta dotyczące niewłaściwych stosunków międzyludzkich w relacjach: zespół pracowniczy – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Z tych powodów Prezydent Olsztyna zdecydował o wszczęciu procedury odwołania Agnieszki Kołodyńskiej ze stanowiska. O opinię poproszone zostało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 17 olsztyńskich organizacji pozarządowych działających w sferze kultury. W ciągu miesiąca od przesłania tej prośby dostaliśmy 14 odpowiedzi (wśród nich zabrakło opinii resortu kultury), z których większość wskazuje zarówno na pozytywy jak i negatywy współpracy z MOK kierowanym przez Agnieszkę Kołodyńską, jednak pojawiają się także jednoznacznie negatywne stanowiska. Z uwagi na charakter zarzutów szczególne znaczenie miała opinia związku zawodowego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. W przeprowadzonym głosowaniu 3/4 członków związku opowiedziało się za odwołaniem dotychczasowej dyrektor.

Należy zdecydowanie podkreślić, że decyzja Prezydenta Olsztyna nie ma związku z pomysłami Agnieszki Kołodyńskiej na realizację zadań z zakresu kultury w mieście. Przyczyną była organizacja pracy zespołu, którym miała kierować pani dyrektor.

Do czasu wyboru nowego dyrektora, instytucją będzie kierować Bogdan Kacprzak oddelegowany na tę funkcję z Urzędu Miasta Olsztyna. Konkurs na to stanowisko zostanie rozpisany i rozstrzygnięty w ciągu trzech miesięcy.”

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB