środa, 3 czerwca 2020

To był tydzień! Przegląd wydarzeń

2017-05-19 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-20 10:12:47)
Topiele Wadąg

Olsztyn-Młody mężczyzna, który pływał pontonem po rzecze Wadąg, znalazł ciało 67 letniej kobiety.Straż wydobyła topielca na brzeg. Sprawę jej śmierci wyjaśniać będą policjanci pod nadzorem prokuratora.

Topiele Wadąg Olsztyn-Młody mężczyzna, który pływał pontonem po rzecze Wadąg, znalazł ciało 67 letniej kobiety.Straż wydobyła topielca na brzeg. Sprawę jej śmierci wyjaśniać będą policjanci pod nadzorem prokuratora.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podziel się:

Ten tydzień to przede wszystkim świętowanie studentów. A końcówkę zdominowała informacja o odwołaniu dyrektorki MOK.

sobota, 13 majaZ Barczewa wyruszyła I Maltańska Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Świętej Lipki. Uczestniczyli w niej podopieczni Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich i Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Uczestniczyło w niej ponad sto osób, nie tylko niepełnosprawne dzieci, ale również osoby starsze — podopieczni Domu Pomocy Społecznej Michała Archanioła w Szyldaku koło Ostródy i pacjenci Powiatowego Szpitala Pomocy Maltańskiej w Barczewie. Te dwie placówki wspierane są przez Fundację Kawalerów Maltańskich.
Po mszy pielgrzymka udała się do Barczewa, gdzie na terenie Powiatowego Szpitala Pomocy Maltańskiej odbył się rodzinny piknik.niedziela, 14 maja
Olsztyn opanowali triathloniści. Biegali, pływali i jeździli na rowerze. W Elemental Tri Series, która w Olsztynie odbyła się po raz piąty wzięło udział ponad 600 osób.
Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse: olimpijski — 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu, sprinterski — 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu, supersprinterski — 0,2 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegu.poniedziałek, 15 maja


W Kortowie została powieszona pierwsza w Polsce peturna. To skrzynka, do której można wrzucać niedopałki papierosów, jednocześnie odpowiadając nimi na różne pytania. Peturnę stworzyli członkowie artystycznej grupy Kloszart. Mieć czy być? Ketchup czy majonez? Kortowiada czy inne juwenalia? Messi czy Ronaldo? To tylko niektóre z pytań, na które będzie można odpowiadać, głosując... niedopałkami papierosów. A wszystko to dzięki inicjatywie grupy artystycznej Kloszart, która postanowiła stworzyć pierwszą w Polsce peturnę, czyli skrzynkę na pety. Petunia ma służyć walce z zanieczyszczeniami.

wtorek, 16 maja


O godz. 8.30 pracownik sekretariatu II Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Olsztynie odebrał telefoniczną informację, że na II piętrze budynku sądu został podłożony ładunek wybuchowy. Kierownictwo sądu natychmiast powiadomiło właściwe służby i zarządziło ewakuację 194 osób. Kilkanaście minut później na miejscu była policja oraz kilka zastępów straży pożarnej. Alarm okazał się fałszywy.
środa, 17 maja


Nie tak wyobrażał sobie popołudniowy relaks młody mężczyzna, który w środę około godz. 18 pływał pontonem po rzece Wadąg. W pewnym momencie, w pobliżu mostu na al. Wojska Polskiego, zauważył najpierw rękę, a potem ciało kobiety. Natychmiast powiadomił policję. Znaleziono przy niej jej torebkę z dokumentami.czwartek, 18 majaZaczęło się najważniejsze święto studentów. Juwenalia tak naprawdę rozpoczęły się w środę wielką zumbą, ale tradycyjnie za start uznaje się wielką paradę.piątek, 19 majaAgnieszka Kołodyńska została odwołana ze stanowiska dyrektor MOK w Olsztynie. Tymczasowo tę funkcję będzie pełnił Bogdan Kacprzak z Urzędu Miasta. W ciągu trzech miesięcy zostanie rozpisany konkurs na to stanowisko. Powodem odwołania były oskarżenia o mobbing.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB