środa, 25 kwietnia 2018

Targi miłośników militariów w Expo Mazury

2017-05-30 10:24:13 (ost. akt: 2017-05-30 10:34:54)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Podziel się:

Po raz drugi Ostróda i Expo Mazury staną się centrum polskiej obronności. Od 1 do 4 czerwca odbędą się tam Targi Proobronne Pro Defense 2017. Miłośnicy militariów będą mogli zobaczyć najnowszy polski sprzęt wojskowy i wziąć udział w pokazach specjalistycznych i spotkaniach z ekspertami.Ubiegłoroczną edycję odwiedziło ponad 35 tysięcy osób z całej Polski. Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się między innymi z czołgami Leopard 2A4 i 2A5, PT-91 Twardy oraz pojazdami Rosomak, BWP-1 oraz samochód M-ATV MRAP.

W tym roku nie zabraknie nowinek ze świata wojskowości, będzie można zapoznać się z bliska z innowacyjnymi technologiami. W programie m.in. pokazy łazików marsjańskich, ale też występy zespołów artystycznych z m.in. Klubu 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka, Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla czy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Warszawy. 


Wystawcami na Pro Defense będą producenci specjalistycznego sprzętu szkoleniowego, logistycznego, komunikacyjnego, ratowniczego i bezpieczeństwa osobistego, a także innych produktów i usług niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obrony cywilnej. Będzie tu można znaleźć również ofertę firm związanych z survivalem, outdoorem i prepperingiem.
Targom Proobronnym Pro Defense towarzyszyć będą wydarzenia dodatkowe, wśród których głównym jest wspomniany Międzynarodowy Kongres Organizacji Proobronnych, działających zarówno na terenie Polski, jak i w państwach NATO.


Ważnym elementem targów Proobronnych będzie również największy i najważniejszy Centralny Zlot Klas Mundurowych. Nowością na tegorocznej edycji targów będzie Ścieżka Historyczno-Edukacyjna przeznaczona dla wszystkich odwiedzających targi Pro Defense 2017 bez względu na wiek. Dzięki niej poznamy historię Polski, w której ważną rolę odgrywała polska wojskowość. Ścieżce będzie towarzyszyć tor sprawnościowy, na którym każdy będzie mógł sprawdzić swoją kondycję. Na zakończenie ścieżki każdego czeka jeszcze test z wiedzy. Mecenasem Polskiej Ścieżki Zbrojeniowej jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Tak było rok temu:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB