Piątek, 22 marca 2019

Oto nasz przegląd tygodnia

2017-06-09 12:00:00 (ost. akt: 2017-06-09 18:24:53)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Jaki był mijający tydzień? W sobotę minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odwiedził Olsztyn. A dzień później bawiliśmy się w czasie naszego Pikniku Rodzinnego.

3.06


W sobotę minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odwiedził Olsztyn. W trakcie wizyty spotkał się z dyrektorami szpitali z Warmii i Mazur. W spotkaniu uczestniczył wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

4.06


W niedzielę w Parku Kusocińkiego odbył się Piknik Rodzinny, który zorganizowali: „Nasz Olsztyniak”, „Gazeta Olsztyńska”, Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” oraz „Fit nie Fat”. Odbyło się podsumowanie akcji „Kilometry Dobra”, wybraliśmy Małego Księcia i Małą Księżniczkę „Gazety Olsztyńskiej”, biegliśmy charytatywnie i dobrze się bawiliśmy.

5.06


Jeszcze w wakacje Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie wprowadzi zmiany w kilkunastu sygnalizacjach świetlnych. Z niektórych skrzyżowań znikną bezkolizyjne lewoskręty. Drogowcy planują też uruchomić kilka warunkowych skrętów w prawo.

6.06


Kilkanaście minut przed północą policjanci otrzymali informację o zdarzeniu do którego doszło na DK 16 w okolicach Gietrzwałdu. Jak wynikało ze zgłoszenia, kierowca pojazdu ciężarowego potrącił tam rowerzystę. Okazało się, że 17-latek był pijany i jechał bez oświetlenia krajową „szesnastką”. Na szczęście nic mu się nie stało.

7.06


Po dzikach na starówce, lisach na Dajtkach i szakalu złocistym w Kortowie do Olsztyna przywędrował łoś. Zwierzę zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Młody łoś biegał w nocy po ulicy Marii Konopnickiej.

8.06


W klinice Budzik dla dorosłych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie wybudzono pacjenta, który po wypadku był w śpiączce pół roku. To pierwszy tak duży sukces olsztyńskiego Budzika dla dorosłych. 50-letni mężczyzna był w śpiączce pół roku. Do kliniki w Olsztynie trafił z Zakopanego po nieszczęśliwym wypadku, w którym doznał urazu głowy.

9.06


W piątek, tuż przed godz. 7 doszło do awantury w autobusie linii 116. Dwóch pijanych mężczyzn bez biletów nie chciało przyjąć mandatów. Byli agresywni, więc kontrolerzy wezwali policję. Autobus czekał na nią prawie pół godziny pod Komendą Miejską Policji w Olsztynie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB