Czwartek, 16 sierpnia 2018

Olsztyn chwali się swoimi walorami

2017-06-13 16:24:35 (ost. akt: 2017-06-13 09:25:44)

Autor zdjęcia: fot. Urząd Miasta Olsztyn

Podziel się:

Kilkunastu przedstawicieli mediów ogólnopolskich odwiedziło stolicę Warmii, aby poznać ofertę turystyczną Olsztyna. To element kampanii promocyjnej miasta.

- To już trzeci Study Tour, czyli wizyta studyjna dziennikarzy w naszym mieście - mówi dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Otoliński. - W tym roku chcieliśmy pokazać, że Olsztyn jest znakomitym miejscem do aktywnego wypoczynku.

Dziennikarze w stolicy Warmii spędzili trzy dni. W tym czasie korzystali z bogatej oferty turystycznej. Program tegorocznej wizyty skoncentrowany był przede wszystkim na prezentacji szlaków rowerowych i kajakowych.

- Nasi goście zachwycili się szlakiem wokół jeziora Ukiel - opowiada Otoliński. - Przejechaliśmy wspólnie całą 22-kilometrową trasę. Dużo entuzjazmu wzbudził również spływ Łyną, w szczególności miejski odcinek, gdzie miasto można było zwiedzać nie wychodząc z kajaka.

Poza szlakami dziennikarze odwiedzili Stare Miasto, zwiedzili również zamek, gdzie przybliżono im sylwetkę słynnego astronoma Mikołaja Kopernika i jego działalność olsztyńską. Swoje wrażenia z pobytu dziennikarze zrelacjonują w materiałach redakcyjnych, zachęcając tym samych do odwiedzenia stolicy Warmii. Sami, jak zapewniają, chętnie przyjadą do Olsztyna ponownie, tym razem na dłużej.

Źródło: Urząd Miasta Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB