środa, 25 kwietnia 2018

ARENA FESTIVAL film & music w Expo Mazury

2017-06-13 16:35:46 (ost. akt: 2017-06-13 16:36:30)

Autor zdjęcia: mat. promocyjne

Podziel się:

W dniach 30 czerwca i 1, 2, lipca, br. w sali „Expo Mazury” w Ostródzie odbędzie się pierwsza edycja ARENA FESTIVAL film & music.

Idea festiwalu powstała w odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie melomanów muzyką filmową podczas koncertów w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz jako wakacyjna oferta kulturalna dla turystów przebywających w regionie Warmii i Mazur.

– Nasz festiwal to muzyczno-filmowe wrota do wakacji, urlopów, wypoczynku w dobrym nastroju. Warto ten czas rozpocząć właśnie w Ostródzie, by potem spędzić pozostały wakacyjny wypoczynek na pięknej ziemi warmińsko-mazurskiej – rekomenduje Piotr Sułkowski dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii, pomysłodawca festiwalu muzyki filmowej w Ostródzie.

Festiwalowa publiczność w wykonaniu orkiestry symfonicznej filharmoników warmińsko-mazurskich pod batutą Piotra Sułkowskiego wysłucha kolejno w dniach: 30 czerwca muzyki z bajek, (m.in. z filmów: Gwiazda Kopernika, Król Lew, Piękna i Bestia, Mała Syrenka, Pocahontas, Królewna Śnieżka, Bolek i Lolek, Zaczarowany Ołówek, Reksio.),

1 lipca – muzyki z seriali i filmów m.in. autorstwa kompozytorów Henryka Kuźniaka i Macieja Zielińskiego ( Vabank oraz Vabank II, czyli riposta, Kryminalni, Dlaczego nie, Tylko mnie kochaj, Nigdy w życiu). A w koncercie finałowym festiwalu w dniu 2 lipca zaprezentowane zostaną muzyczne przeboje światowego kina.
– Będą to kompozycje najznakomitszych twórców muzyki filmowej takich jak: Henry Mancini, Ennio Morricone, John Williams, Hans Zimmer, czy polskich twórców – Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara czy Michała Lorenca. Publiczność usłyszy tematy z tak znanych produkcji jak: Love Story, Rydwany ognia, Misja, Titanic, Władca pierścieni czy Incepcja. Muzykę zilustrują prezentowane na dużym ekranie fragmenty filmów. Już dziś zapraszam wszystkich na „filmowy weekend” do EXPO Arena w Ostródzie – dodaje dyrektor Piotr Sułkowski

Patronat nad ARENA FESTIVAL film & music objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Na publiczność każdego z festiwalowych koncertów, (które rozpoczną się o godzinie 19.00) czeka dwa tysiące miejsc na widowni. Wraz z Warmińską - Mazurską Filharmonią festiwal współorganizuje Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Na uwagę zasługuje również miejsce festiwalu – Ostróda. To miasto, w którego obrębie znajduje się 5 jezior (a tuż przy jego granicach kolejnych dziesięć) wielokrotnie zdobywało tytuł najpopularniejszej miejscowości turystycznej oraz „Letniej Stolicy Warmii i Mazur”. Blasku temu miejscu dodaje możliwość odbycia podroży unikatowym na skalę światową Kanałem Ostródzko-Elbląskim. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w halach wystawowych EXPO Mazury (partner strategiczny). Łatwo tam trafić, gdyż obiekt znajduje się przy obwodnicy Ostródy (S7 na trasie Warszawa-Gdańsk). Bilety na festiwalowe koncerty są dostępne w kasie Filharmonii oraz poprzez jej stronę internetową.

Organizatorzy ARENA FESTIVAL film & music zapewniają, iż realizując pierwszą jego edycję planują i dokładają wszelkich starań, by festiwal stał się dorocznym świętem muzyki. filmowej w regionie Warmii i Mazur.

Bilety na festiwalowe koncerty do nabycia w kasie Filharmonii pon.- pt. w godz. 10 – 18.00 oraz poprzez stronę internetową www.filharmonia.olsztyn.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB