Czwartek, 26 kwietnia 2018

Zobacz koniecznie nasz przegląd wydarzeń z ubiegłego tygodnia

2017-06-18 19:00:00 (ost. akt: 2017-06-16 18:07:04)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Podziel się:

Prezentujemy nasz subiektywny przegląd najważniejszych i najbardziej interesujących wydarzeń z ubiegłego tygodnia.

10.06
Około 30 osób przeszło w sobotę ulicą Dąbrowszczaków w proteście przeciwko zmianie jej nazwy. Wymaga tego tzw. ustawa dekomunizacyjna. Członkowie partii Razem zbierali podpisy pod listem w sprawie pozostawienia nazwy tej ulicy.

11.06
W niedzielę największy pracodawca w regionie — Michelin, obchodził 50-lecie. Z tej okazji zakład zorganizował wielki piknik, w którym wzięło udział ponad 8 tysięcy osób. Były m.in. atrakcje dla najmłodszych, jubileuszowa wystawa i zwiedzanie fabryki.

12.06
Kierowcy stojący jak dotąd w korkach na Zientary-Malewskiej mogą odetchnąć z ulgą. Wykonawca, choć ma czas na zakończenie remontu do połowy lipca, już w poniedziałek otworzył dwa pasy ruchu. Inwestycja zakłada m.in. budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę skrzyżowania ulic Zientary-Malewskiej i Jeżynowej, przebudowę chodników, oświetlenia ulicznego oraz budowę dwóch zatok autobusowych.

13.06
6-letni chłopiec około godziny 21.30 wyszedł z domu i samotnie jeździł rowerem po olsztyńskich ulicach. Nieświadomy zagrożenia wjechał wprost pod koła samochodu. Na szczęście nic się nie stało. Świadkowie poinformowali policjantów i zaopiekowali się dzieckiem do czasu ich przyjazdu. Jak się okazało, rodzice chłopca byli pijani.

14.06
Cztery samochody zderzyły się tuż przed godz. 15 na drodze krajowej nr 16 na wyjeździe z Olsztyna. 5 osób trafiło do szpitala. Policja wprowadziła ruch wahadłowy. Z wstępnych ustaleń służb wynika, że za wypadek odpowiada kierowca audi, który wymusił pierwszeństwo.

15.06
Kościół katolicki obchodził w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Ulicami miast przeszły procesje. W Olsztynie główna procesja wyruszyła z bazyliki Św. Jakuba.

16.06
Gietrzwałd nie ma wójta od końca kwietnia, kiedy to w referendum mieszkańcy zagłosowali za jego odwołaniem. Wśród kandydatów na objęcie władzy zgłosiło się pięć komitetów. Jednym z kandydatów jest Wojciech Samulowski, były wicemarszałek, a także pierwszy po 1989 roku wójt tej gminy, dziś dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Olsztynie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB