Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Jakie atrakcje w Olsztynie na niedzielę?

2017-06-17 17:00:00 (ost. akt: 2017-06-16 18:16:09)

Podziel się:

WOW przygotował zestawienie imprez na niedzielę (18.06).

Spektakl
Niebieski Piesek

Olsztyński Teatr Lalek, godz. 11

Olsztyn. Aktywnie!
Kajakiem przez miasto — Wadąg

Przystanek autobusowy Słupy, godz. 9

Wspinaczka sportowa
ZSE, ul. Bałtycka 37, godz. 9

Pumptrack
Tor Pumptrack, ul. Grunwaldzka, godz. 10

Joga
Molo CRS Ukiel, godz. 11

Pilates
Park Jakubowo, godz. 11

Wspinaczka sportowa
ZSE, ul. Bałtycka 37, godz. 11

Smocze łodzie
Molo OKS, Ukiel, godz. 12

Warmińskie szutry
Jeziorany, godz. 10
Prawdziwe ściganie rozpocznie się wyjazdem z serwisu w niedzielę o godz. 10, a zakończy o godz. 16.30 na Placu Zamkowym w Jezioranach (gdzie mieści się Urząd Miasta i Gminy) uroczystą ceremonią mety. Blisko 60 kilometrów, 8 odcinków specjalnych, czołówka klasyfikacji Inter Cars Szuter Cup 2017 i to wszystko na dwa tygodnie przed Rajdem Polski.
Tegoroczny Rajd Warmińskie Szutry znów zaskakuje trasą, mocno zmienioną w porównaniu z ubiegłym rokiem. Pojawił się zupełnie nowy OS Modliny przebiegający przez malowniczą Dolinę Symsarny, OS Lekity tylko fragmentem pokrywający się z trasą odcinka Derc oraz OS Kramarzewo dopiero od połowy biegnący trasą ubiegłoroczną. Odcinki specjalne specyfiką będą nawiązywać do oesów z 2016 roku.

Kabarecik dla dzieci w wykonaniu Grupy Teatralnej Kokon
Kamienica Naujacka, godz. 17
Zbiór krótkich, żartobliwych scenek, które nawiązują do znanych i lubianych bajek.

Gra terenowa Leśne Przygody Liska
Plaża za Hotelem Omega, w godz. 11—13.30
Rodzinne ekipy mogą wziąć udział w leśnych podchodach, których trasa poprowadzi po Zatoce Miłej nad jez. Ukiel. Odnalezienie punktów kontrolnych nie wymaga specjalnych umiejętności korzystania ze skomplikowanej mapy czy kompasu. Będzie to bardziej przygodowy spacer, niż typowy rajd na orientację. Tematyka gry dotyczy ciekawostek z życia lisów — ich biologii, zwyczajów oraz naturalnego otoczenia.
Udział bezpłatny. Wszystkie materiały (karta startowa i poglądowa mapka okolicy) będą dostępne na starcie. Organizatorzy proszą jedynie o zabranie własnego długopisu. Na mecie każda rodzina otrzyma pamiątkowy dyplom i drobny upominek, a na zakończenie odbędzie się losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników.

Dzień Ojca — Bezpieczne Wakacje — Sport
Plaża miejska, w godz. 11-16
Organizatorzy przewidzieli szereg konkursów, w których można będzie wygrać atrakcyjne nagrody, takie jak opaski odblaskowe, foteliki i podkładki samochodowe dla dzieci, deski i bojki do pływania, oświetlenie roweru, kaski rowerowe.
Bezpieczne Wakacje to zabawa połączona z edukacją najmłodszych na temat spędzania wolnego czasu zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Fantasmazuria
Expo Mazury Ostróda, godz. 10

Koncert rodzinny — Gra o taniec
Filharmonia, godz. 11 i 15
To widowisko taneczne podzielone na dwie części. Część pierwsza to spektakl taneczny, w którym tancerze zabiorą publiczność do świata wielkich, czasami niebezpiecznych gier.
W drugiej części grupy taneczne zespołu Pryzmat zaprezentują własne układy choreograficzne, nad którymi pracowały w mijającym sezonie artystycznym. Zobaczymy choreografie, które zostały nagrodzone w ogólnopolskich konkursach tanecznych, a także zobaczymy występy tancerzy, którzy dopiero co rozpoczęli przygodę z tańcem.
Widowisko będzie podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej tancerzy, instruktorów, i choreografów działających w Pracowni Tańca Pryzmat oraz Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA. W 2017 roku Pryzmat, działający pod kierownictwem artystycznym Katarzyny Grabińskiej, obchodzi 10-lecie działalności.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie Barczewo 2017
Ośrodek Leśna Przygoda Ramsowo, godz. 12

Koncert jubileuszowy zespołu ludowego Lelija
Stodoła Kultury w Dobrym Mieście, godz. 18

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czarek42 #2268205 | 188.146.*.* 18 cze 2017 09:11

    Na fotce faworyt szutrowych :-) Kondzio, but mu!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz