Niedziela, 17 lutego 2019

Nowy system komunikacyjny dla mieszkańców

2017-06-29 11:53:08 (ost. akt: 2017-06-29 11:54:17)

Autor zdjęcia: Źródło: UG Dywity

Podziel się:

Od 1 lipca ruszają trzy nowe linie dojazdowe na terenie gminy Dywity, które będą oznaczone literą D i liczbami, odpowiednio: 1, 2 i 3. Co ważne, autobusy dojazdowe z promocyjną ceną biletu w wysokości 1 zł będą skoordynowane z odjazdami i przyjazdami linii podmiejskich nr 108, 110 lub 112 na przystankach przesiadkowych w Dywitach i Słupach, co pozwoli mieszkańcom mniejszych miejscowości łatwiej i szybciej dojechać do Olsztyna, a także sprawi, że poruszanie się po samej gminie będzie wygodniejsze.

W Gminie Dywity zacznie działać kompleksowy system komunikacyjny z trzema nowymi liniami dojazdowymi, które pozwolą mieszkańcom mniejszych i trudniej dostępnych wsi szybciej i łatwiej dojechać do Olsztyna.

- Uruchamiamy trzy nowe linie dojazdowe: D-1, D-2 i D-3, które dowiozą mieszkańców mniejszych miejscowości do przystanków przesiadkowych w Dywitach i Słupach, gdzie będą już na nich czekać autobusy trzech głównych linii podmiejskich 108, 110 i 112, które dowiozą ich do Olsztyna – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – System komunikacyjny pozwoli także wygodniej poruszać się po samej gminie. Cały czas pracujemy nad zwiększeniem dostępności komunikacyjnej mieszkańców wsi z bardziej oddalonych miejscowości.

Trasy nowych linii dojazdowych:
Linia D-1 – trasa: Bukwałd – Barkweda – Brąswałd – Dywity – Różnowo  - Dąbrówka Wielka,
Linia D-2 – trasa:  Dywity – Ługwałd – Spręcowo – Sętal – Nowe Włóki – Tuławki – Gradki  - w okresie roku szkolnego z wybiegami do Jesionowa i Podleśnej.
Linia D -3 – trasa: Słupy – Gady – Tuławki – Gradki – Frączki  - w okresie roku szkolnego z wybiegami do Studzianki.

W okresie letnim linie dojazdowe będą obsługiwane przez autobusy MINI, a w okresie roku szkolnego przez autobusy MINI i MIDI. Cena biletu na liniach dojazdowych będzie promocyjna i będzie wynosić 1 zł! Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem linii dojazdowych na okres letni, a w sierpniu opublikowane zostaną rozkłady na rok szkolny, gdzie przewidziana została większa liczba kursów.

Gmina czeka na uwagi i sugestie mieszkańców, co do rozkładu nowych linii dojazdowych. Prosimy wysyłać je mejlem na adres: transport@ugdywity.pl

Zmiany na liniach podmiejskich
Przypominamy, że w związku  z licznymi uwagami dotyczącymi rozkładu jazdy w dni wolne od nauki szkolnej z dniem 1 lipca wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy na linii nr 108 i 112. Rozkłady zostały skoordynowane z odjazdami autobusów linii nr 136.  Wydłużone zostały również czasy przejazdu w związku z planowanym remontem ul. Partyzantów. By ograniczyć w sposób maksymalny opóźnienia, do obsługi zostanie wprowadzony trzeci pojazd.

Źródło: UG Dywity

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB