Piątek, 22 czerwca 2018

Czym może pochwalić się Olsztyn, a czego mu brakuje

2017-07-10 08:10:00 (ost. akt: 2017-07-07 15:47:23)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

Zapytaliśmy przewodniczących rad olsztyńskich osiedli za co mogliby pochwalić nasze miasto, a czego w nim brak, co można byłoby jeszcze dodać lub zmienić? Odpowiedzi, jakie otrzymaliśmy, były różnorodne i nie zawsze związane z konkretnym osiedlem.

DAJTKI
Lucyna Koper: Olsztyn codziennie jest piękniejszy, a dla mieszkańców Dajtek i nie tylko, bardzo ważnym było zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego. To był kawał dobrej roboty. Z kolei to czego brakuje w Olsztynie to na pewno miejsc parkingowych w śródmieściu.

GENERAŁÓW
Krzysztof Kacprzycki: Zdecydowanie należy pochwalić miasto za próby unormowania komunikacji publicznej, czyli obniżenie stawek za bilety miesięczne oraz wprowadzenie nowego środka transportu, jakim są tramwaje. A to czego brakuje to moim zdaniem współpracy z gminami ościennymi, co przekłada się na problemy transportowe, komunikacyjne, infrastrukturalne i nad tym trzeba mocno popracować.

GUTKOWO
Ryszard Lasmanowicz: Olsztyn można pochwalić za inwestycje nad Jeziorem Krzywym oraz za rozwój infrastruktury turystycznej. Z kolei jako wieloletni posiadacz prawa jazdy, który jeździ po Olsztynie od '73 roku, zganiłbym za brak dbałości o kierowców. Transport zbiorowy ma bezwzględne pierwszeństwo, rowerzyści, piesi — wszyscy są ważniejsi od kierowców.

JAROTY
Lucyna Jaczewska: W Olsztynie obecnie dużo się dzieje, cały czas się rozwija, rozbudowuje, mamy tramwaje, piękny Ukiel i to jest coś za co warto pochwalić miasto. A jeśli miałabym wymienić czego brakuje w Olsztynie, to zdecydowanie za mało jest imprez kulturalnych w mieście.

KĘTRZYŃSKIEGO
Ryszard Szymański: Myślę, że przede wszystkim należy pochwalić Olsztyn za tramwaje. Z drugiej strony, pomimo że tramwaje są częścią komunikacji, to jednak jej pozostała część wymaga poprawy. Jeśli chodzi o drożność, o korki, zajmujemy pierwsze miejsce wśród miast, w których jeździ się najwolniej. I to jest utrapienie nie tylko na moim osiedlu, ale także w innych częściach Olsztyna.

KORMORAN
Mirosław Michalski: Olsztyn może pochwalić się przede wszystkim tym, że jest bezpiecznym miastem, posiada piękną uczelnię, dużo zieleni oraz rozwijane jest tutaj wiele inwestycji. Czego mi osobiście brakuje? To na pewno stadionu piłkarskiego, nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej oraz roweru miejskiego.

LIKUSY
Edward Nowakowski: To proste, Olsztyn można pochwalić za jego budżet obywatelski, z którego powstaje wiele wspaniałych inwestycji potrzebnych mieszkańcom. Z kolei to czego brakuje to ogólnomiejskiej koordynacji ruchu drogowego oraz większego jeszcze niż dotychczas nacisku na inwestycje komunikacyjne.

MAZURSKIE
Teresa Pokora-Wierzbicka: Ja pochwaliłabym przede wszystkim miasto za... mieszkańców, którzy biorą udział w OBO, za ich mądrość przy projekcie zagospodarowania brzegów jeziora Skanda. A to czego brakuje to większej współpracy, empatii i wsłuchania się w potrzeby mieszkańców, ze strony urzędników miejskich.

NAD JEZ. DŁUGIM
Wojciech Konecko: Chwali się nasze miasto za to, że jest przyjazne i ma dobrą komunikację miejską. Jeśli chodzi o to co można by poprawić, to na pewno kontrolę deweloperów przed nachalną zabudową nad jeziorami.

NAGÓRKI
Piotr Duliszewski: Olsztyn w porównaniu do innych miast Polski może pochwalić się wspaniałym położeniem: nad jeziorami i w otoczeniu lasów. To co mogłoby się poprawić to szlaki komunikacyjne, łączące go ze światem.

PIECZEWO
Halina Mikulska: Olsztyn można pochwalić za to, że się rozbudowuje, modernizuje i rozwija swoją komunikację miejską. Co do braków, to trudno powiedzieć, ale może miastu przydałoby się trochę więcej miejsc parkingowych zarówno na osiedlach jak i w centrum.

PODGRODZIE
Stanisław Uzdowski: Nasze miasto pochwalić się może wieloma pozytywnymi zmianami i tym, że cały czas prowadzone są w nim korzystne inwestycje. To czego mu brakuje to na pewno porządnej infrastruktury związanej ze sportem.

PODLEŚNA
Elżbieta Osenkowska: Olsztyn można pochwalić za to, że ciągle i dynamicznie się rozwija. Smutne jest jednak to, że te zmiany nie dotarły na wschód Olsztyna, czyli tak, gdzie leży moje osiedle. Brakuje nam przede wszystkim dobrych dróg i lepszej komunikacji miejskiej.

POJEZIERZE
Bogdan Gęsicki: W ciągu ostatnich lat widać to, że Olsztyn się zmienił, a wszystko dzięki prowadzonym inwestycjom, wprowadzeniu nowego środka komunikacji i za to można miasto pochwalić. To czego brakuje to atrakcji turystycznych dla przeciętnego turysty oraz taniej bazy noclegowej lub pól namiotowych pod Olsztynem.

REDYKAJNY
Jan Piekarski: Olsztyn można pochwalić za wszelkiego rodzaju inwestycje, które miały miejsce ostatnio. A jeśli mogłoby coś jeszcze powstać w Olsztynie to na pewno nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Tego zdecydowanie nam tutaj brakuje.

ŚRÓDMIEŚCIE
Jerzy Gąska: Na pewno należy docenić miasto za wszystkie inwestycje w centrum, to znaczy m. in modernizację ulicy Pieniężnego i planowaną przebudowę ulicy Partyzantów. A to czego brakuje to przede wszystkim publicznej toalety w centrum Olsztyna.

WOJSKA POLSKIEGO
Wiesław Nałęcz: Z całą pewnością trzeba pochwalić i docenić wysiłek oraz chęci włodarzy miasta do jak najszybszego wykonania jak największej ilości inwestycji. Ale to dobro niesie za sobą wiele utrudnień w życiu olsztyniaka i jednak ten front robót mógłby być mniejszy, żeby aż tak nie komplikować i tak trudnej sytuacji drogowej na olsztyńskich drogach.

ZIELONA GÓRKA
Piotr Klimas: W Olsztynie świetną sprawa są inwestycje związane z zagospodarowaniem brzegów jeziora Ukiel. To robi furorę i wszyscy moi znajomi są pod wrażeniem i bardzo zadowoleni. A co można zmienić? Na pewno poprawić sytuację komunikacyjną w mieście.

Adam Nowiński

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. § #2298114 | 37.201.*.* 30 lip 2017 19:49

  Przydalby sie dworzec kolejowy z windami na perony, koniecznie. Nie wiem jak wsiadaja do pociagu niepelnosprawni, jak o zdrowych nogach, rekach wspina i sie czlowiek jak na gore Rysy. Tyle lat mecza sie ludzie ze wsiadaniem do pociagu. Az nie mozna uwierzyc , ze gospodarze Olsztyna przez dziesiatki lat tego nie widzieli. Az wstyd kogos zaprosic z Zachodu , azeby z Warszawy przyjechal pociagiem. A chwalicie sie czyms , gdzie w innych krajach jest to normalne i gazeta nawet sie nie zajmuje takimi tematami jak toaleta w centrum miasta, sciezka rowerowa, stadion czy sala widowiskowa z prawdziwego zdarzenia. No, ale jaki pan taki kram i to przez dziesiatki lat . Smutne , ale prawdziwe.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. aga #2284577 | 46.169.*.* 12 lip 2017 10:03

  Zapomniałam jeszcze dodać w poprzednim komentarzu o dużej ilości bezdomnych, mieszkających? na dworcu PKP/PKS. Wieczorem strach tam czekać na autobus/pociąg. Przydałoby się takimi ludźmi zająć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. aga #2284573 | 46.169.*.* 12 lip 2017 09:58

  Pozytywy Olsztyna: - usytuowanie w pięknych okolicznościach przyrody ( jeziora) - zmodernizowana plaża miejsca nad jeziorem Ukiel - tramwaje - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ( Kortowo) - miasteczko studenckie Negatywy: - brak obwodnicy, utrudnienia w jeździe po mieście, ciągłe korki, jeden pas ruchu w śródmieściu ( przy Aurze) - dworzec PKP i dworzec autobusowy- na pewno wymagałyby remontu ( dużo podróżuje, widzę różnice -choćby ta komunistyczna tablica wyświetlająca godziny odjazdu pociągów)- wszędzie są już elektroniczne - stadion i ogólnie kompleks sportowy - mało imprez, koncertów

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. lion #2283908 | 88.156.*.* 11 lip 2017 14:09

  Estadio da Gruz - oto prawdziwa wizytówka Olsztyna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Czym się pochwalić ??? #2283673 | 88.156.*.* 11 lip 2017 09:16

  Zapewne tylko tą dziurą przy Wysokiej Bramie i zabetonowanym i zakorkowanym miastem. O braku kibli publicznych na Starówce już nie wspomnę ale to naszemu betoniarzowi najwyraźniej do główki nie trafia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (24)