środa, 14 listopada 2018

Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie wymiany pieców

2017-07-14 11:53:31 (ost. akt: 2017-08-02 16:42:46) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: archiwum.UM Olsztyn

Podziel się:

Wymień swój stary węglowy kocioł na wygodne i bezpieczne ogrzewanie niskoemisyjne i otrzymaj 50 proc. dotacji. Wnioski przyjmowane są tylko do 7 sierpnia.

- Czyste powietrze to jeden z atutów Olsztyna - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Musimy dbać o utrzymanie tej czystości. Zimą zapowiadałem, że przygotowujemy specjalny program dotacyjny, wspomagający tych mieszkańców Olsztyna, którzy zdecydują się na modernizację w swoich domach przestarzałych systemów grzewczych - i właśnie taki program ruszył.
Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę kotłów w budynkach mieszkalnych i zamianę ich na nowoczesny, wysokosprawny system ogrzewania odbywa się w trybie konkursowym. Na ten cel miasto przeznaczyło 300 tys. zł. Beneficjentami mogą być właściciele budynków oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Wysokość dofinansowania będzie ustalana indywidualnie na podstawie złożonego wniosku. O przyznaniu dotacji zadecyduje osiągnięty efekt redukcji emisji.
Nie warto zwlekać z decyzją, bo wnioski przyjmowane są tylko do 7 sierpnia. Można je złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Olsztyna (pokój 20) lub wysłać pocztą na adres Urząd Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn.
- Wszelkich informacji na temat naboru udzielą Państwu pracownicy Biura Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. Gospodarki i Infrastruktury Elektroenergetycznej  - dodaje Grzymowicz. - Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod nr 89 527 52 46 od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00 lub osobistej rozmowy po uprzednim umówieniu terminu spotkania.
Celem Programu Gospodarki Niskoemisyjnej jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń pochodzących ze spalania paliw stałych, głównie węgla, w budynkach mieszkalnych na terenie Olsztyna.
Szczegółowe informacje również na stronie: www.wymienpiec.olsztyn.eu.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB