Piątek, 22 czerwca 2018

Przegląd wydarzeń z ubiegłego tygodnia

2017-07-15 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-14 16:54:01)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podziel się:

Jak co tydzień prezentujemy wydarzenia, które działy się w ciągu minionego tygodnia. Zapraszamy do lektury!

Sobota, 8 lipca
Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na drodze krajowej nr 16 między Olsztynem a Barczewem. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem zginął 29-letni mężczyzna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 72-letni kierowca citroena wyjeżdżał z Wójtowa w ulicę Leśną i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu grupie motocyklistów.

Niedziela, 9 lipca
Pojawił się pomysł, by w Olsztynie powstał trzeci teatr. Taką propozycję przedstawił Maciej Tobiszewski z rady miasta. Radny policzył, ile ile rocznie kosztowałoby to budżetu miasta i stwierdził, że jego funkcjonowanie jest możliwe.

Poniedziałek, 10 lipca
Drogowcy kontynuują naprawy nawierzchni na olsztyńskich ulicach. Tym razem remonty dotyczyły ulic: Bohaterów Monte Cassino, Bałtyckiej, Bartąskiej, Dąbrowskiego, Wojska Polskiego i Trackiej.

Wtorek, 11 lipca
Rolf Nikel, ambasador Niemiec, odwiedził Olsztyn. Spotkał się z władzami regionu i miasta. Chce wspierać nasze kontakty z niemieckimi przedsiębiorcami. Jak mówił w rozmowie — turystyka to tylko jeden z kierunków rozwoju, ale trzeba znaleźć również inne rozwiązania.

Środa, 12 lipca
Starówka połączy się z byłą zajezdnią i Parkiem Centralnym. W miejscu dawnych fabryk powstanie plac rekreacyjny i nowe miejsce wypoczynku olsztyniaków. Zagospodarowane zostaną tereny przy ulicy Knosały, gdzie dawniej istniała dzielnica przemysłowa. Całkowity koszt projektu wynosi 4 miliony złotych, z czego 3,5 mln to środki unijne.

Czwartek, 13 lipca
Po południu przy ulicy Wańkowicza doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Motocyklista zderzył się w samochodem osobowym. Jak wynika z ustaleń, kobieta kierująca vw zatrzymała się z zamiarem skrętu w Murzynowskiego. Jadący za nią motocyklista prawdopodobnie zagapił się i uderzył w tył samochodu. Po zderzeniu suzuki wywróciło się. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało.

Piątek, 14 lipca
Olsztyńscy leśnicy zaopiekowali się małą sarną, która znajdowała się na prywatnej posesji. Teraz trafi do ośrodka w leśnictwie Napromek Nadleśnictwa Olsztynek. Leśnicy ostrzegają, że jeśli w lesie trafimy na małą sarnę, nie powinniśmy jej dotykać.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. @@@ #2287385 | 88.156.*.* 16 lip 2017 09:05

    Oszczędźcie sobie trudu z wsadzaniem tego badziewia na forum jako niusików . Jak już nie macie o czym bazgrolić to polecam temat " Du*cia Maryni ". Temacik zawsze atrakcyjny i nie do zdarcia

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz