Piątek, 22 czerwca 2018

Rugby na plaży. Zobaczcie koniecznie!

2017-07-16 09:53:30 (ost. akt: 2017-07-16 10:53:12)
Zawodniczki z Planety Rugby Olsztyn podbiły serca publiczności

Zawodniczki z Planety Rugby Olsztyn podbiły serca publiczności

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Podziel się:

Zespół Rugby Team Olsztyn, już po raz trzeci, organizuje na plaży Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel turniej plażowego rugby. Impreza potrwa jeszcze dziś, 16 lipca w godzinach 11-16.

Ta widowiskowa odmiana rugby, już w trakcie swojej drugiej edycji, ściągnęła do Olsztyna kibiców z Polski. W tym roku na turniej przyjechały załogi m.in. z Warszawy, Białegostoku i Gdańska. Oczywiście występują również nasi reprezentanci.

- Przyjechało do nas sześć załóg, ale wśród nich są zawodnicy różnych klubów, m.in. Legii Warszawa, AZS-u Warszawa czy Lechii Gdańsk - wylicza Przemek Andrzejewski z Rugby Team Olsztyn. - Rozwija się też nasza olsztyńska drużyna kobiet. Cały czas otwierają się przed nami nowe perspektywy i mam nadzieję, że zachowamy dotychczasowe tempo rozwoju.

W tym roku po raz pierwszy mogliśmy podziwiać na żywo zmagania kobiet. Zawodniczki Planety Rugby Olsztyn stoczyły pojedynek z zawodnikami innych klubów. Emocji nie brakowało. A, jak podkreślali rugbiści z innych miast, Olsztyn cenią za klimat imprezy. Niewiele jest takich miast w Polsce, gdzie mecz rugby odbywa się kilka kroków od jeziora.
- Miła atmosfera, wspaniałe miejsce i widowiskowe zmagania stanowią gwarancję udanej i niezapomnianej imprezy. Mamy nadzieję, że przyciągnie grono nowych wielbicieli tej nieco egzotycznej dyscypliny sportowej — podsumowuje Henryk Pach z Rugby Team Olsztyn.

Bardzo pozytywnie imprezę ocenił również prezes Polskiego Związku Rugby.
- Zawodnicy, po ciężkim sezonie, przyjeżdżają tutaj całymi rodzinami, mogą pobyć wreszcie razem, zintegrować się z zawodnikami z drużyn z całej Polski. To naprawdę rewelacyjny turniej - ocenia Dariusz Olszewski, prezes Polskiego Związku Rugby. - Mam nadzieję, że ta impreza będzie rozwijała się i drużyn będzie przybywać.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB