Piątek, 22 czerwca 2018

Przegląd wydarzeń tygodnia

2017-07-29 14:00:00 (ost. akt: 2017-07-28 16:54:33)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podziel się:

Ten tydzień niestety upłynął pod znakiem wypadków drogowych. W czwartek z kolei pracownicy wodociągów dokonali makabrycznego odkrycia. Oto nasz przegląd tygodnia.

Sobota, 22.08


Zarośnięty cmentarz przy ulicy Szarych Szeregów doczekał się sprzątania. Trzeba było interwencji „Gazety Olsztyńskiej”, by skoszono tam trawę. Na cmentarzu są m.in. mogiły żołnierzy rosyjskich i niemieckich z czasów I wojny światowej oraz groby cywilnych Polaków.

Niedziela, 23.08


Olsztynianie po raz kolejny protestowali przeciwko zmianom w polskim sądownictwie. W sobotę pod Sąd Rejonowy w Olsztynie przyszyły setki osób. Podobnie, jak w czasie poprzednich, uczestnicy przynieśli ze sobą świece i białe róże.

Poniedziałek, 24.08


61-letni kierowca ciężarówki nie dostosował prędkości do warunków na drodze i zniszczył sygnalizację świetlną na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. Na szczęście do wypadku doszło o piątej nad ranem, więc nikt, poza sygnalizacją, nie ucierpiał.

Wtorek, 25.08


We wtorek po godzinie 19 na przejściu dla pieszych na alei Wojska Polskiego doszło do potracenia pieszego. Ranny z obrażeniami nóg trafił do szpitala MSWiA w Olsztynie. Pieszy, wchodząc na przejście, miał zielone światło.

Środa, 26.08


W środę kilkanaście osób w olsztyńskim Urzędzie Wojewódzkim odebrało polskie obywatelstwo. Obok dokumentów każdy nowy obywatel Polski otrzymał polską konstytucję i flagę.

Czwartek, 27.08


Pracownicy olsztyńskich wodociągów podczas prac udrażniających w jednej ze studzienek odkryli ludzkie kości. Studzienka nie była oczyszczana od wielu lat. Sprawę makabrycznego znaleziska wyjaśniać będzie policja.

Piątek, 28.08


W piątek po północy drogowcy rozpoczną zmieniać organizację ruchu przy olsztyńskim dworcu. Już w sobotę zacznie tam obowiązywać tymczasowa organizacja i rozpoczną się prace związane z budową zintegrowanego węzła przesiadkowego. Zmiany prócz kierowców dotkną także pasażerów komunikacji miejskiej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB