Czwartek, 15 listopada 2018

Ulica Partyzantów zamknięta od weekendu

2017-07-28 18:00:00 (ost. akt: 2017-08-03 09:18:33) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Trwa przygotowanie placu budowy przed dworcami kolejowym i autobusowym. Drogowcy w nocy z 28 na 29 lipca wprowadzają duże zmiany na pl. Konstytucji 3 Maja. Najważniejszą wiadomością dla kierowców jest ta, że wyłączony z ruchu będzie fragment ulicy Partyzantów.

Już w sobotę w okolicach dworca zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja i rozpoczną się prace związane z budową zintegrowanego węzła przesiadkowego. Zmiany, oprócz kierowców, dotkną także pasażerów komunikacji miejskiej.
W Olsztynie zaczyna się budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego, która połączona będzie z modernizacją ulicy Partyzantów. W piątek po północy drogowcy w okolicach dworca głównego zaczną zmieniać organizację ruchu.
Najważniejsze zamknięcia to wyłączenie z ruchu fragmentu ul. Partyzantów przy samym wieżowcu obok dworca PKP, czyli bezpośredniego dojazdu do ronda oraz części ronda od strony dworca. To oznacza, że ulicą Partyzantów będzie można dojechać do dworca, jednak przy nim będzie trzeba zawrócić. W przypadku podróżujących ulicą Lubelską i Kościuszki — indywidualny ruch będzie kierowany będzie w Dworcową. Od Dworcowej do Kościuszki przejazd będą mieć tylko autobusy komunikacji miejskiej.Zmiany dotyczą także tras autobusów trzech linii, które przejeżdżały przez rondo (nr 107, 126, 131). Zmienią się też lokalizacje przystanków. Autobusy nie będą dojeżdżać do dworca. Między Limanowskiego a Dworcową przejadą ulicami Kętrzyńskiego i Kościuszki.Informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć m.in. w portalu Bezpieczny Olsztyn. Tam można zapisać się do listy powiadomień. Dzięki temu będziemy otrzymywać aktualne informacje sms-em. Warto też ściągnąć na swój telefon aplikację i być dzięki niej na bieżąco z wszystkimi zmianami w Olsztynie.
źródło: UM Olsztyn

[schemat organizacji ruchu] [zmiany w komunikacji miejskiej] [portal Bezpieczny Olsztyn]

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB