środa, 21 października 2020

Czy za szybką pożyczkę można kupić mieszkanie?

2017-07-28 17:33:26 (ost. akt: 2017-07-28 17:56:52) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: mat. nadesłane

Podziel się:

Ponad 90 procent osób kupuje mieszkanie na kredyt. Co jednak w przypadku, gdy bank ostatnio odmówił nam nawet kredytu gotówkowego, a więc na kredyt hipoteczny nie mamy teoretycznie szans? Można znaleźć rozwiązanie.

Zawsze zostają firmy pożyczkowe, ale znalezienie pożyczki zarówno taniej, jak i długoterminowej nie będzie łatwe. A najtrudniejsze będzie znalezienie taniego mieszkania, na którego zakup pożyczona kwota wystarczy. Trzeba od razu powiedzieć sobie jasno: firmy pożyczkowe nie udzielą nam pożyczki tak wysokiej, aby kupić mieszkanie od dewelopera, ale na mniejsze na pewno nam wystarczy.


Co bierze pod uwagę bank, udzielając kredytu na mieszkanie?


Dla banków najistotniejsze są dochody i wiarygodność kredytowa klienta. Dlatego tak trudno jest dostać kredyt hipoteczny. Po pierwsze trzeba udowodnić i udokumentować swoje dochody, a po drugie mieć już oszczędności na wkład własny, który wynosi obecnie prawie 20% wartości mieszkania, które planujemy kupić. A jeśli myślimy, że możemy tę kwotę wziąć jako kredyt gotówkowy, to się mylimy, ponieważ będzie to rzutować na naszą zdolność kredytową, a więc w praktyce może zaprzepaścić szanse na duży kredyt hipoteczny.

Z tego też powodu tak wiele osób ma problem, aby taki kredyt w banku otrzymać. Do tego jeszcze trzeba być wiarygodnym kredytowo. Oznacza to, że musimy widnieć w BIK jako osoba z dużą liczbą punktów, tak zwanym wysokim scoringiem. Wbrew pozorom osoby, które nigdy wcześniej nie brały kredytu, nie są dobrymi potencjalnymi kredytobiorcami, bo bank nie wie, czego się po nich spodziewać i może im zwyczajnie odmówić kredytu hipotecznego ze względu na brak punktów w BIK. Jednak osoby, które często biorą kredyty i spłacają je na czas, mają tu lepszy wynik. Niemniej wystarczy jeden dzień poślizgu ze spłatą raty, aby mieć obniżony scoring i negatywny wpis w bazie. Należy zatem bardzo pilnować spłaty zobowiązań finansowych, aby nie okazało się, że przez jeden dzień zwłoki w przeszłości bank odmówi nam teraz kredytu hipotecznego. Tym bardziej klienci, którzy kiedykolwiek mieli jakiś dług wpisany do KRD czy mają negatywną historię w Rejestrze Bankowym, dostaną odmowę takiego kredytu.

Gdzie dostać kredyt na mieszkanie, jeśli nie w banku?


W Polsce funkcjonuje bardzo dużo firm pożyczkowych, które w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej udzielają pożyczek różnego rodzaju. Najczęściej są to szybkie pożyczki gotówkowe, czyli tak zwane chwilówki, których udziela się na niskie kwoty oraz z krótkim terminem spłaty – od 7 do 60 dni.

Dlatego nie są one wystarczające w przypadku zakupu mieszkania. Jednakże w firmach pożyczkowych można wziąć też pożyczki hipoteczne, ale uwaga: są to pożyczki pod zastaw nieruchomości, a zatem trzeba już być jej właścicielem, aby móc pod jej zastaw pożyczyć pieniądze. Nie jest to więc także pożyczka, za którą możemy nabyć nową nieruchomość. Przydatne będą jednak pożyczki długoterminowe, nazywane też ratalnymi - zobacz. Tutaj można ubiegać się nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych z terminem spłaty rozłożonym na kolejne 5-6 lat.

Jak dostać pożyczkę długoterminową w parabanku?


Procedura jest bardzo podobna do bankowej, ale jednocześnie znacznie uproszczona. Najczęściej wniosek o pożyczkę można złożyć przez Internet i tak też załatwić wszystkie formalności. Wystarczy przygotować sobie wcześniej odpowiednie dokumenty takie jak dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach albo inny potwierdzający je dokument oraz szacunkowe wyliczenia, ile obecnie mamy wydatków, w tym na inne zobowiązania finansowe. Składając wniosek online, samodzielnie wypełniamy wszystkie rubryki takie jak dane osobowe czy informacje finansowe, dlatego warto spisać konkretne liczby z naszej umowy o pracę albo wyciągu bankowego. Jednak akceptowanych jest wiele innych źródeł dochodów, w tym renty inwalidzkie, prowadzenie własnej firmy czy nawet pieniądze zarabiane na podnajmie mieszkania.

Dobrze jest zsumować wszystkie dochody i tę konkretną liczbę wpisać we wniosku. Trzeba też pamiętać o tym, że parabanki sprawdzają dane swoich klientów po przelewie weryfikacyjnym wykonanym z konta pożyczkobiorcy. Dlatego należy mieć na nim przynajmniej 10 złotych, aby móc przelać tę opłatę od razu.

W procesie weryfikowania wniosku obliczana jest nie tylko zdolność kredytowa, ale też sprawdzane są bazy danych. Firmy pożyczkowe zwykle sprawdzają bazy z grupy BIG, między innymi KRD, ponieważ w nich mogą znaleźć wszystko od aktywnych obecnie kredytów, po długi z tytułu niezapłaconego rachunku za telefon 3 lata temu. Jednakże nawet jeśli kiedykolwiek mieliśmy problem z płynnością finansową, nie jest to powód do odrzucenia wniosku o pożyczkę z automatu, tak jak robią to banki.

Gdzie znaleźć wysoką pożyczkę na zakup mieszkania?


Zawsze warto przejrzeć aktualny ranking pożyczek pozabankowych, ponieważ co miesiąc pojawiają się nie tylko nowe oferty, ale i nowe firmy. Obecnie na długi termin można pożyczyć od 10 do 50 tysięcy złotych, jeśli jest się nowym klientem firmy. Osoby, które już kiedykolwiek brały pożyczkę pozabankową, jako stali klienci mogą liczyć na pożyczenie większej sumy pieniędzy.

Kwotę do 15 tysięcy złotych pożyczyć można na przykład w Hapi Pożyczki, ale za tę sumę całego mieszkania oczywiście nie kupimy. Może ona jednak posłużyć jako wkład własny do kredytu hipotecznego w banku. Z kolei w Rapida Money pożyczymy do 25 tysięcy złotych na 4 lata. Obecnie najwyższą ofertę ma firma Inbank, która oferuje pożyczkę do 50 tysięcy złotych ze spłatą w 72 miesiące. A za taką sumę spokojnie kupimy kawalerkę lub mieszkanie z licytacji miejskich do małego remontu.
Mat. nadesłane

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jessica loan firm #2865355 | 197.210.*.* 9 lut 2020 22:40

  Witamy w firmie Jessica, Chcielibyśmy pomóc Ci zrealizować Twój projekt i Twój biznes. Od 1998 roku udzieliliśmy pożyczek od 1 000 do 500 000 EUR dla uczciwych obywateli w Europie lub Ameryce i na całym świecie Jakiej kwoty pożyczki potrzebujesz? E-mail: jessica.possibleloanfirm@gmail.com Wh atsapp: +4915214570317 Z poważaniem - firma jessica (firma kredytowa)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nati #2605852 | 185.103.*.* 19 paź 2018 14:19

  EXTRA POŻYCZKA: https://telpozyczka.pl/r/16 ja korzystałam na zasiłki 500 + i mimo wpisów w biku dostałam

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Seweryn Kwiatkowski #2599812 | 105.112.*.* 11 paź 2018 21:33

  Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, wiarygodna i wiarygodna pożyczkodawca. Udzielam pożyczki z jasnymi i łatwymi do zrozumienia warunkami z 2% odsetkami. Zapewniam kredyty na działalność gospodarczą, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Konrad #2319549 | 83.9.*.* 3 wrz 2017 04:34

  Jak się chce wziaz kredyt to sie sprawdza oferty na rynku i wybiera najkorzystniejsza, np. bierzemy porównywarkę, zaznaczamy jakie chcemy warianty http://bankowoscbezgranic.leadkredyt.pl/ wynik-kredyty_hipoteczne,1-2-2-420000-24 0000-10000-1-2-30-35-0-5-0-0-0-0---0.htm l Takiej duzej pozyczki na zakup mieszkania chyba nie dostaniemy, no chyba ze: http://bankowoscbezgranic.leadkredy t.pl/pozyczki_hipoteczne/?p=5&id_oferty= 68&typ=3&rynek=2&przedmiot=2&wartosc=350 000&kwota_kredytu=245000&kkk=&waluta=1&r aty=2&okres_kredytu=30&wiek=25&bank=&rat aod=&ratado=&bezprowizji=&bezpromocji=&b ezwkladu=&sort=2&strona=1&minisite=szcze goly Ale tylko do 70% wartosci nieruchomosci.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. chris #2305839 | 83.14.*.* 11 sie 2017 13:33

  nie jest prawdą, że 90% zakupów to kredyty, proszę nie wprowadzać czytelników w błąd

  ! - + odpowiedz na ten komentarz