środa, 19 czerwca 2019

Mocne granie młodych ekip w Barczewie. Error już 5 sierpnia.

2017-08-01 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-01 10:12:06)

Autor zdjęcia: arch. organizatora

Podziel się:

Gwiazdą tegorocznego Festiwalu Rockowego Error w Barczewie będzie zespół TSA. Start imprezy 5 sierpnia w amfiteatrze o godz. 15.

Popularność Festiwalu Rockowego Error w Barczewie już dawno wykroczyła poza granice Warmii Mazur. Nie dziwi więc duże zainteresowanie konkursem w tym roku.

— Zgłosiło się do nas czterdzieści kapel z całej Polski — mówi Bertrand Abramczyk, koordynator Festiwalu Rockowego Error. — W przewadze były zespoły rockowe, ale dużą reprezentacją były grupy poruszające się gatunkowo w rap core. W tym roku zabrakło artystów reggae, którzy co roku przesyłali swoje zgłoszenia. Czym kierowaliśmy się wybierając zespoły, które staną na scenie? Nie liczyła się liczba polubień na facebooku, ale osobowość muzyków, ich pomysł na siebie.

Error to dobra okazja dla młodych zespołów do pokazania się publiczności na scenie i zdobycia ciekawych nagród. W tym roku to m.in. nagrody finansowe burmistrza Barczewa, ale też specjalna skrzynia koncertowa oraz możliwość profesjonalnego nagrania. Na scenie usłyszymy Kino z Olsztyna, Emtes Live Band z Giżycka, Strażaków z Warszawy, Atria Mortis z Dobrego Miasta czy Clumsy Worlocks z Tarnowskich Gór. Dzikie Karty otrzymały zespoły: Mean Thai z Olsztyna i The Dmoks ze Szczytna.

— Zespoły lubią do nas przyjeżdżać i chwalą festiwal za fajną atmosferę plenerową — dodaje Abramczyk. — Nasza impreza daje możliwość zaprezentowania się zespołom z doświadczeniem, ale dajemy też szansę kompletnym nowicjuszom.

Ogólnopolski konkurs zespołów odbędzie się w godz. 15-18. O godz. 19.30 poznamy zwycięzców tegorocznej edycji. Po emocjach konkursowych czas na kolejne rockowe emocje. Wystąpią zespoły Obsess z Barczewa i Koios z Warszawy, zwycięzca edycji z 2016 roku. Ta ekipa zupełnie zmieniła postrzeganie, jak może wyglądać koncert metalowy. Jak zapewniają organizatorzy, robią to bardzo widowiskowo. Zakończenie koncertu też was nie rozczaruje. Na scenie wystąpi legenda, czyli TSA i Marek Piekarczyk.
Na scenie są przez ponad trzydzieści lat. Mają na swoim koncie kilka przebojów, które w kronikach polskiej muzyki mogłyby figurować pod hasłem „rockowy hymn”. Co więcej, wokalista Marek Piekarczyk stał się w ostatnich latach gwiazdą telewizyjnego show „Voice of Poland”. Wśród ich hitów są m.in „Trzy zapałki”, „Pierwszy karabin” i „Wyciągam swoją dłoń”.

Wydarzenie odbędzie się 5 sierpnia w amfiteatrze miejskim w Barczewie. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Organizatorem festiwalu jest Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie i Gmina Barczewo.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB