środa, 14 listopada 2018

Dłuższy termin składania wniosków o dotację na wymianę pieców

2017-08-04 18:00:00 (ost. akt: 2017-08-04 16:59:17)

Autor zdjęcia: Marcin Kierul

Podziel się:

Olsztynianie mają więcej czasu na przygotowanie wniosków związanych z wymianą pieców lub przyłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej. Nowy termin to środa, 16 sierpnia.

— Chcemy dać szansę na przygotowanie i złożenie dokumentów jak największej liczbie mieszkańców - wyjaśnia prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Czasochłonne i wymagające ogromu pracy jest przede wszystkim przygotowanie audytu energetycznego budynku. Stąd taka decyzja.

Program udzielania dotacji na wyminę kotłów i pieców węglowych jest częścią Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Olsztyna. Choć w Olsztynie powietrze jest bardzo dobrej jakości, jednak zdarzają się przekroczenia parametrów. Dlatego zapadła decyzja o uruchomieniu zadania.

Z dotacji mogą korzystać wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie i właściciele budynków jednorodzinnych. Mają szansę uzyskać do 50 proc. kosztów związanych m.in. z pracami i materiałami, czyli opłatą przyłączeniową do miejskiej sieci ciepłowniczej, demontaż istniejących źródeł ciepła, zakup nowego źródła, wykonanie instalacji. Dotacja udzielana jest na zasadach konkursowych, a inwestycja musi nastąpić do 30 października.

Nie warto zwlekać z decyzją — wnioski będą przyjmowane do 16 sierpnia. Można je złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Olsztyna (pokój 20) lub wysłać pocztą na adres Urząd Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn. Wszelkich informacji na temat naboru udzielają pracownicy Biura Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. Gospodarki i Infrastruktury Elektroenergetycznej (nr tel 89 527 52 46 od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00).

Dotychczas wpłynęły dwa wnioski. Jeden złożyła wspólnota mieszkaniowa (budynek o powierzchni 1000m2) oraz właściciel domu jednorodzinnego. W tegorocznej edycji programu do dyspozycji jest 300 tys. złotych.

źródło: UM Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB