Piątek, 22 czerwca 2018

Kolejarze i strażacy i ich „Bezpieczne wakacje”

2017-08-09 13:20:53 (ost. akt: 2017-08-09 13:26:52)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podziel się:

W sobotę, 12 sierpnia od godz. 11 na dworcu głównym w Olsztynie rusza akcja promująca bezpieczne zachowania podczas wakacji. Atrakcje przygotują kolejarze i strażacy.

Pierwszy z nich odbędzie się na dworcu Warszawa Wschodnia.

„Bezpieczne wakacje” to akcja kierowana do wszystkich dzieci i dorosłych. W kolejne, następujące po sobie weekendy, na dworcach kolejowych w Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Olsztynie i Łodzi prowadzone będą szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i korzystania z automatycznego defibrylatora (AED). Każda z osób odwiedzających przygotowane stoisko uzyska informacje dotyczące bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach oraz będzie mogła otrzymać odpowiedzi na pytania z zakresu bezpieczeństwa czynnego i biernego. Akcji towarzyszyć będzie szereg atrakcji dla dzieci – łamigłówki, kolorowanki oraz bajki i animacje promujące bezpieczeństwo. O tym, jak zachować się w konkretnych sytuacjach, najmłodsi dowiedzą się od takich postaci, jak: Reksio, Bolek i Lolek czy Piotrek z filmu „Zaczarowany ołówek”.

— Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów PKP S.A. i całej Grupy PKP. Dlatego stale inwestujemy w szkolenia, monitoring, ochronę oraz wszelkiego rodzaju usprawnienia na terenie naszych obiektów. „Bezpieczne wakacje” to kolejny element tej polityki. Odpowiedzialne i bezpieczne zachowanie warto promować od najmłodszych lat — mówi Krzysztof Mamiński, Prezes PKP S.A.

— Państwowa Straż Pożarna od 25 lat odpowiada na ciągle zmieniające się zagrożenia. Jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów naszej działalności jest edukacja i profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa. W ten sposób podejmujemy działania jeszcze przed wystąpieniem zagrożenia oraz wpływamy na poprawę bezpieczeństwa obywateli. Okres wakacji jest szczególny, bo zapominamy o bezpieczeństwie swoim i naszych najbliższych, a to właśnie w tym czasie zdarza się najwięcej wypadków zagrażającym naszemu życiu i zdrowiu. Dlatego też akcja „Bezpieczne wakacje”, ma na celu uświadomić, że zagrożenia nie mają wakacji – mówi gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny PSP.

Wydarzenia organizowane będą w godzinach 11:00-16:00 12 sierpnia na dworcu Olsztyn Główny.
mat. prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB