Piątek, 22 czerwca 2018

Przegląd wydarzeń tygodnia

2017-08-11 20:00:00 (ost. akt: 2017-08-11 18:40:47)

Podziel się:

Ten tydzień w Olsztynie upłynął pod znakiem wypadków z udziałem rowerzystów. Oto nas krótki przegląd wydarzeń.

SOBOTA, 5.08


Tym razem na placu przy olsztyńskim stadionie, a nie tak jak zawsze na plaży jeziora Ukiel odbył się Olsztyn Holi Festival. To była doskonała okazja do zabawy dla każdego. Impreza w szczególności cieszy się ogromną popularnością wśród młodych ludzi, którzy nie boją się ubrudzić kolorowym proszkiem.

PONIEDZIAŁEK, 7.08


Rano tuż przy rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej został potrącony rowerzysta. To już kolejne potrącenie w tym miejscu. 26-letni kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa i w trakcie wymijania na przejeździe rowerowym potrącił 46-latka. Rowerzysta trafił do szpitala. W okolicy ronda tworzyły się spore korki. Przypomnijmy, że 1 sierpnia doszło w tym miejscu do potrącenia rowerzystki.


WTOREK, 8.08
Tego dnia przed Urzędem Wojewódzkim można było oddać krew w mobilnym punkcie poboru, czyli specjalnie przystosowanym do tego autobusie. Pracownicy RCKiK w Olsztynie od godziny 9 prowadzili weryfikację osób, które zgłosiły się, aby oddać krew. Te, które przeszły proces pozytywnie, mogły podzielić się najcenniejszym darem. A w wakacje, jak co roku, potrzeba więcej krwi. Na Warmii i Mazurach największy deficyt dotyczy grup 0 Rh- i B Rh-.

ŚRODA, 9.08


W większości szpitali powiatowych w województwie warmińsko mazurskim brakuje lekarzy. Jeśli tak będzie dalej, to trzeba będzie zamknąć oddziały szpitalne czy wręcz całe placówki. Chyba że z odsieczą przyjdą lekarze i pielęgniarki z Ukrainy. Dyrektorzy szpitali, starostowie zrobili już pierwszy krok. W Starostwie Powiatowym w Olsztynie zostało zawarte porozumienie, którego celem jest wspieranie inicjatyw osób wykonujących zawody medyczne.

CZWARTEK, 10.08


Miasto poinformowało, że utworzy nową placówkę, aby zagwarantować dzieciom miejsce w przedszkolu. Przedszkole Miejskie nr 8 w Olsztynie będzie włączona w strukturę Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, zlokalizowanego przy ul. Melchiora Wańkowicza. Tu zostaną utworzone trzy oddziały, a do przedszkola będą uczęszczały dzieci wieku 3-6 lat. Na utworzenie nowego przedszkola miasto przeznaczy ok. 200 tys. zł

PIĄTEK, 11.08


W piątek z samego rana prezydent Olsztyna poinformował o ogłoszeniu przez miasto przetargu na budowę kolejnych kilometrów dróg rowerowych w stolicy Warmii i Mazur. Rozbudowa sieci dróg będzie podzielona na kilka etapów. Dużą część będą stanowiły odcinki budowanej Łynostrady. Po zakończeniu prac w komfortowych warunkach będziemy mogli przejechać rowerem z Brzezin aż do granic miasta w olsztyńskim lesie miejskim. W sumie po zakończeniu prac w Olsztynie przybędzie ponad 11 kilometrów dróg rowerowych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB