środa, 14 listopada 2018

W Olsztynie powstanie nowe przedszkole

2017-08-17 10:45:27 (ost. akt: 2017-08-17 10:45:45) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: fot. Urząd Miasta w Olsztynie

Podziel się:

200 tys. przeznaczy miasto na uruchomienie nowego przedszkola w Olsztynie. Znajdzie się w nim miejsce dla 60 dzieci. W środę uchwałę o przekazaniu pieniędzy na dostosowanie warunków do maluchów podjęli radni.

— Liczba dzieci z tegorocznej rekrutacji do przedszkoli przewyższyła liczbę dostępnych miejsc — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Aby zapewnić naszym małym mieszkańcom możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego utworzymy jedno dodatkowe przedszkole miejskie.

Wyniki kwietniowej rekrutacji do przedszkoli przewyższały możliwości miasta o ponad 400 miejsc. W związku z tym, ogłoszono dwa otwarte konkursy ofert dla przedszkoli niepublicznych, które miały przyjmować dzieci na zasadach takich, jak miejskie. Niestety te nie zapewniły pełnej liczby miejsc. Brakujące miejsca powstaną w nowej placówce, gdzie utworzone zostaną trzy oddziały, a do przedszkola będą uczęszczały dzieci wieku od trzech do sześciu lat. Nowa placówka — Przedszkole Miejskie nr 8 w Olsztynie — będzie włączona w strukturę Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, zlokalizowanego przy ul. Melchiora Wańkowicza. Na utworzenie nowego przedszkola miasto przeznaczy ok. 200 tys. zł. Wydatki są związane z dostosowaniem przestrzeni oraz wyposażeniem placówki w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Przedszkole rozpocznie swoją działalność 1 września, a do nowej placówki będzie uczęszczać 60 dzieci. Atrakcyjna dla rodziców maluchów skierowanych do przedszkola przy ul. Wańkowicza powinna być również jego lokalizacja. Większość z nich to mieszkańcy osiedli Jaroty i Generałów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB