Sobota, 6 czerwca 2020

Przegląd tygodnia

2017-08-19 18:00:00 (ost. akt: 2017-08-20 11:15:40)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podziel się:

Czy nowy stadion w końcu powstanie? Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie ogłosił konkurs na konkurs architektoniczny na stadion Warmii. W tym tygodniu policja musiała interweniować w poważnych wypadkach. Oto nasz przegląd tygodnia!

Sobota 12.08


Około godziny 14 na drodze krajowej numer 16 doszło do wypadku. Kierowca forda mondeo wyjeżdżał z Barczewa w stronę Olsztyna. Źle ocenił odległość lub nie zauważył nissana i doszło do zderzenia. Nissan uderzył w przednie lewe koło forda. Autem podróżowała dwójka dzieci kierowcy w wieku 10 i 12 lat. Ranne trafiły do szpitala.

Niedziela 13.08


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zaprosił dziewięć firm do złożenia prac w konkursie urbanistyczno-architektonicznym na stadion Warmii przy al. Sybiraków. Trzy są z Warszawy i po jednej ze Szczecina, Łodzi, Krakowa, Pabianic, Gdyni i Olsztyna. Czas na złożenie prac mija 2 października.

Poniedziałek 14.08


Około godziny 19 jeden z mieszkańców usłyszał głośny huk, a następnie zbiegowisko dzieci bawiących się na podwórku. Pod blokiem leżał kot, który spadł z wieżowca. Dzieci, pierwsze na miejscu, poprosiły o pomoc dorosłych. O zajściu powiadomiono straż miejską i policję.

Wtorek 15.08


Tysiące pielgrzymów z regionu, kraju i zza granicy odwiedziło dziś Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. O godz. 11 odprawiono tu uroczystą sumę odpustową, której przewodniczył biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski.

Środa 16.08


200 tys. przeznaczy miasto na uruchomienie nowego przedszkola w Olsztynie. Znajdzie się w nim miejsce dla 60 dzieci. W środę uchwałę o przekazaniu pieniędzy na dostosowanie warunków do maluchów podjęli radni.

Czwartek 17.08


Około godz. 12.30 18-letni mężczyzna wpadł pod pociąg relacji Elbląg - Olsztyn. Jako jedni z pierwszych na miejscu pojawili się pracownicy naprawiający oświetlenie na skrzyżowaniu w pobliżu wiaduktu, którzy usłyszeli sygnał pociągu. Według wstępnych ustaleń mężczyzna stał schowany za filarem i wszedł na tory, wprost pod nadjeżdżający pociąg. Skład zatrzymał się na mężczyźnie.

Piątek 18.08


Drogowcy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu pomiędzy Olsztynem a Wójtowem. Polegają one na „przełożeniu ruchu z odcinka szesnastki na nowo wybudowaną, równoległą do DK16 drogę lokalną nr 55”. Ruch w takiej organizacji będzie obowiązywał do 30 czerwca 2018 r.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB