Piątek, 22 czerwca 2018

Festyn "Bezpieczny Olsztyn" znów na starówce

2017-09-09 12:00:00 (ost. akt: 2017-09-09 12:35:05)
„Bezpieczny Olsztyn” to wydarzenie pełne atrakcji dla całych rodzin

„Bezpieczny Olsztyn” to wydarzenie pełne atrakcji dla całych rodzin

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Podziel się:

Bezpiecznie, nie oznacza, że nudno. Udowadniają to po raz kolejny organizatorzy imprezy „Bezpieczny Olsztyn”. Start 9 września, godz. 14.

Zachęcamy rodziny, by wyruszyły w tę sobotę z dziećmi na starówkę. Tam czekają nas atrakcje festynu „Bezpieczny Olsztyn“. Będą konkursy, zabawy. A ciekawych koncertów szukajcie na dwóch scenach. Na scenie staromiejskiej wysłuchamy koncertów Orkiestry Wojskowej z Giżycka, Świątecznej Kapeli z Dobrego Miasta. Do podziwiania show taneczne Studia Tańca Monstars.

Impreza „Bezpieczny Olsztyn” jest inicjatywą, która co roku podejmuje temat bezpieczeństwa i zagrożeń, które mogą dotknąć każdego z nas. I każda edycja ma swoje hasło. Tym razem będzie to „Przede wszystkim bezpieczeństwo!”, dzięki której mamy zwrócić uwagę na bezpieczne zachowania na drodze. Organizatorzy ostrzegają — nawet jeśli sam znasz przepisy i się do nich stosujesz, nie możesz zapomnieć o ograniczonym zaufaniu wobec innych użytkowników dróg. A znajomość przepisów nie zastąpi zwykłej kultury na drodze.

Tradycyjnie o zasadach pierwszej pomocy przedmedycznej opowiedzą ratownicy. To wydarzenie, w którym uczestniczą całe rodziny. W programie pokazy sprzętu ratowniczego, pożarniczego oraz policyjnego. To okazja, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a potem wziąć udział w rodzinnej konkurencji i sięgnąć po nagrody. Przy Starym Ratuszu na najmłodszych czekają fantastyczne animacje i warsztaty. Konkursy przygotują Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności, policja, straż miejska, Urząd Dozoru Technicznego.

O godz. 18 dorośli i dzieci muszą znaleźć się w amfiteatrze, gdzie czeka dobra zabawa i koncerty. Będą to tym razem występy Sary Szymczak z zespołem, pokaz tańca współczesnego Rave Dance Studio i recital Katarzyny Jamróz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB