Piątek, 22 czerwca 2018

Kilkaset dalii w uniwersyteckich ogrodach

2017-09-09 12:00:00 (ost. akt: 2017-09-09 12:47:27)
Przed nami piąta edycja Olsztyńskiej Wystawa Dalii i warsztaty, plener malarski i inne atrakcje.

Przed nami piąta edycja Olsztyńskiej Wystawa Dalii i warsztaty, plener malarski i inne atrakcje.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

Przed nami piąta edycja Olsztyńskiej Wystawa Dalii. W programie jubileuszowej edycji plener malarski, warsztaty florystyczne i piękne okazy dalii. Wydarzenie od 9 do 10 września w godz. 10-17 w ogrodzie Ośrodka Dydaktyczno-Doświadczalnego UWM.

- Obserwuję ogromne zainteresowanie prezentowanymi kwiatami. Ludzie zapisują sobie ich nazwy, fotografują. Nie dziwi mnie to, bo dalie to kwiaty bardzo różnorodne, przy czym kwitną długo. To królowe lata — zapewnia Teresa Jagielska z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM, współorganizatorka wystawy.

W czwartej edycji wzięło udział trzynastu wydawców. Każdy z nich zaprezentował od 4 do 20 odmian. W czasie wystawy można było oglądać 150 odmian dalii. W czasie piątej edycji możemy podziwiać jeszcze więcej tych pięknych kwiatów. Z kolei pracownicy Muzeum Budownictwa Ludowego — Parku Etnograficznego w Olsztynku stworzą kompozycje z folklorystycznym akcentem.

Na uczestników czekają warsztaty, m.in. zatytułowane „Dalie na szkle malowane”, które poprowadzi profesor Stanisław Czachorowski. Rzeźbiarka Dąbrówka Tyślewicz, w tym roku prowadząca zajęcia, adiunkt Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej stworzy gipsowe kompozycje z dalii. A grupa M.A.I.K pomoże wykreować bukiety z dalii.

W niedzielę, 10 września tradycyjnie już zaplanowano plener malarski, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni. Odmiany rosną także w ogrodzie Ośrodka Dydaktyczno-Doświadczalnego UWM, więc one mogą stać się inspiracją do powstania nowych dzieł. Wystawa zakończy się o godz. 17. Poznamy zwycięzców tegorocznej edycji. Tradycyjnie też będzie można zabrać ze sobą kwiaty, które oglądaliśmy w trakcie wystawy.
W tym roku nad piątą edycją wystawy pracują Wydział Biologii i Biotechnologii UWM, grupa wolontariuszy M.A.I.K i Ośrodek Dydaktyczno-Doświadczalny UWM.

Olsztyńska Wystawa Dalii odbędzie się na terenie Ogrodu Ośrodka Dydaktyczno-Doświadczalnego UWM przy ul. Heweliusza 22 — 9-10 września w godz. 10-17.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB