Piątek, 6 grudnia 2019

Mieszkańcy Dajtek mają marzenie... Chcą parku!

2017-09-11 08:00:00 (ost. akt: 2017-09-11 10:56:03)
Tu w przyszłości miałby powstań park — miejsce integracji mieszkańców Dajtek

Tu w przyszłości miałby powstań park — miejsce integracji mieszkańców Dajtek

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Podziel się:

Mieszkańcom Dajtek przyszło mieszkać w najbardziej urokliwej dzielnicy Olsztyna. Blisko jeziora oraz plaży miejskiej i zaledwie kilka minut spacerem do lasu. A jednak teraz zamarzył im się park. Czy mają szansę na realizację tego marzenia?

Park to propozycja, którą w tym roku mieszkańcy zgłosili jako jeden z projektów do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakłada on zagospodarowanie terenu za kościołem na Dajtkach, pomiędzy ulicą Siewną a Promenadą. To miałby być pierwszy etap stworzenia systemu parków wewnątrzosiedlowych. W drugim etapie zagospodarowany byłby teren za sklepem Rast. Tam miałyby powstać ścieżki, ławeczki i rabaty. Cały teren byłby też oświetlony. W trzecim etapie pomiędzy ulicami Żytnią i Siewną zaplanowano budowę m.in. boiska do tenisa.

— Osiedle zyskałoby teren do spacerów położony w samym centrum Dajtek, z którego mogliby korzystać wszyscy mieszkańcy osiedla. Skorzystaliby starsi mieszkańcy, byłoby to również doskonałe miejsce, gdzie czas spędzałyby matki z dziećmi — wyjaśniają pomysłodawcy na stronie OBO.


A co na to zwykli mieszkańcy?
— Jasne, że pomysł mi się podoba. Mieszkam w pobliżu, a nie zawsze mogę z małym dzieckiem iść aż nad jezioro. Nasz ogród jest maleńki, a czasem chciałoby się wyjść do ludzi i porozmawiać — uważa Iwona Lewko, mama 6-miesięcznej Helenki. — A tak mogłoby być to fajne miejsce na spotkanie ze znajomymi. Będę na pewno głosować na ten projekt.

Plany co do tego miejsca ma również rada osiedla.
— To mógłby być idealny teren na organizowanie osiedlowych festynów — dodaje Lucyna Koper, przewodnicząca rady osiedla Dajtki. — To nie jest jedyny projekt zgłoszony do tegorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jeśli jednak ktoś chce zapoznać się z projektami i zgłosić swoje uwagi, zapraszam na spotkanie rady, które odbędzie się 19 września o godz. 18 w siedzibie rady osiedla.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB