środa, 19 września 2018

Oto nasz przegląd wydarzeń tygodnia

2017-09-24 12:00:00 (ost. akt: 2017-09-24 13:18:00)
ul. Bartąska w Olsztynie - zdrapane pasy

ul. Bartąska w Olsztynie - zdrapane pasy

Autor zdjęcia: Małgorzata Kundzicz

Podziel się:

Początek tygodnia przywitał olsztyniaków ulewami. Środa przyniosła wiadomości o kolejnych zatrzymaniach funkcyjnych osób z Olsztyna. Oto nasz przegląd wydarzeń tygodnia.

Sobota, 16.09


Lawirują między samochodami i na razie udaje się przemknąć między pojazdami. Mieszkańcy osiedla Bartąg i ul. Złotej w Olsztynie zastanawiają się tylko, jak długo. Jedyne przejście dla pieszych, które ułatwiało im życie, właśnie zniknęło.

Niedziela, 17.09


Obfite opady deszczu spowodowały, że wiele ulic w Olsztynie znalazło się pod wodą. Najgorzej sytuacja wyglądała m.in. na ul. Wojska Polskiego i al. Piłsudskiego. I choć mamy XXI wiek, potrafimy latać w kosmos, to wystarczy kilka dni mocniejszych opadów deszczu, żeby miasto zostało sparaliżowane.

Poniedziałek 18.09


Na skrzyżowaniu ulic Stapińskiego i Drwęckiej w Ostródzie został uszkodzony gazociąg. Gaz ulatniał się do studzienek kanalizacyjnych.
Strażacy zablokowali ruch drogowy i pociągów koło trzeciego przejazdu kolejowego. Wyłączona została trakcja elektryczna.

Wtorek 19.09


Choć w Polsce wiele mówi się o recyklingu, to niewiele robi. Ale to ma się zmienić, bo rząd chce wprowadzić kaucje na wszystkie butelki, także plastikowe, które dziś lądują na śmietniku.

Środa, 20.09


Funkcjonariusze CBA z Białegostoku zatrzymali byłego prezesa Polskiego Radia, byłego członka zarządu i byłego członka rady nadzorczej i byłego prezesa zarządu Zakładu Budynków Komunalnych w Olsztynie.

Czwartek, 21.09


Droga krajowa nr 15 w miejscowości Rakowice pomiędzy Lubawą i Nowym Miastem Lub. była zablokowana z powodu wypadku samochodu osobowego.
Ze wstępnych informacji wynika, że starszy mężczyzna jadący fiatem seicento zasłabł za kierownicą i na prostym odcinku drogi zjechał do rowu. Na miejscu trwała akcja reanimacyjna, ale nie udało się uratować kierowcy.

Piątek, 22.09


Na rondzie OKS doszło do wypadku. Przy zjeździe z alei Schumana na skrzyżowanie ciężarówka potrąciła pieszego. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala, trwa walka o jego życie. Policjanci pracują na miejscu zdarzenia i ustalają przyczynę wypadku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB