Poniedziałek, 13 lipca 2020

Niezwykłe rasy psów myśliwskich ponownie w Orzechowie

2017-10-02 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-02 10:27:11)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

7 października w Orzechowie odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców i Międzynarodowy Konkurs Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich. Tego samego dnia odbędzie się również Krajowa Wystawa Psów Gończych

— W tym roku swój udział zapowiedzieli przewodnicy nie tylko z Polski, ale również z Czech — zapowiada Tomasz Dzietowiecki z Nadleśnictwa Nowe Ramuki. — Tradycyjnie konkurs rozpocznie się mszą świętą w kościele w Orzechowie koło Plusek. Nabożeństwu towarzyszyć będzie występ zespołu sygnalistów myśliwskich. I, co jest unikalne w skali kraju, w takiej mszy uczestniczą również psy.

XX Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców oraz Międzynarodowy Konkurs Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich to ważne wydarzenie w kalendarzu nie tylko myśliwych, ale także wszystkich pasjonatów psów myśliwskich.
Psy i przewodnicy będą rywalizować w kilku konkurencjach. Psy muszą wykazać swoje zdolności w konkurencji zwanej odłożenie, w której bierze się pod uwagę zachowanie psa i reakcję na strzał, będzie też oceniania współpraca z przewodnikiem. Wszystkie konkurencje odbywają się w naturalnych warunkach, na łąkach i w lesie wokół Orzechowa.

W konkursach rywalizują rasy m.in. posokowiec bawarski, posokowiec hanowerski, alpejski gończy krótkonożny, gończy polski oraz ogar polski. Do startu w konkursach zgłoszono ponad 20 psów. Impreza organizowana jest przez Nadleśnictwo Nowe Ramuki oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie.
Jubileuszowa edycja będzie miała wyjątkową oprawę, a w tym roku w jej czasie będziemy mogli podziwiać również najpiękniejsze psy myśliwskie ras gończych. Tego samego dnia w Orzechowie odbędzie się bowiem Krajowa Wystawa Psów Gończych. Weźmie w niej udział około 40 psów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB