środa, 19 września 2018

Przegląd wydarzeń tygodnia

2017-10-08 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-08 15:26:08)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podziel się:

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych o uwięzienie i wielokrotne zgwałcenie 17-letniej dziewczyny. Do tego Czarny Protest i proces byłego prezydenta. To nasz przegląd wydarzeń.

Niedziela, 1.10


Około godziny 20 w centrum Olsztyna 27-letni mężczyzna został ugodzony nożem. Policja zatrzymała podejrzanego- znajomego pokrzywdzonego. Miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi.

Poniedziałek, 2.10


Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych o uwięzienie i wielokrotne zgwałcenie 17-letniej dziewczyny. Do dramatu doszło w ubiegłym roku w Trękusku. Z uwagi na dobro pokrzywdzonej sąd w całości wyłączył jawność rozprawy.

Wtorek, 3.10


Protestujący wyszli na olsztyńskie ulice. Rok temu Czarny Protest był odpowiedzią na pomysł całkowitego zakazu aborcji. Z ustawy wówczas zrezygnowano, ale protestujący nie odetchnęli z ulgą i postanowili walczyć o swoje prawa także rok później.

Środa, 4.10


Standardowe dowody osobiste sukcesywnie, do 2028 roku będą zastępowane przez nowe e-dowody. Jak informuje wiceszef resortu cyfryzacji, Karol Okoński, nowe dokumenty tożsamości mają być „zbliżeniowe” i będą miały PIN. Ministerstwo jest na etapie zlecania prac nad wdrożeniem koncepcji e-dowodu.

Czwartek, 5.10


Sprawa Czesława Jerzego Małkowskiego ma już prawie 10 lat. Seksafera w ratuszu wybuchła w 2008 r. Dopiero po 3 latach trafiła do sądu w Ostródzie, potem Elblągu, Warszawie, a po prawie 6 latach wróciła do Olsztyna. W czwartek, 5 października sąd wyznaczył terminy rozpraw.

Piątek, 6.10


W nocy z czwartku na piątek drogowcy zamknęli ul. Pstrowskiego w Olsztynie, by odpompować wodę i zbudować nowy przepust. Mimo utrudnień prace udało się zakończyć, a ulica jest już przejezdna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB