Piątek, 22 marca 2019

Przemoc kwitnie także w luksusie. Spotkanie w Książnicy

2017-10-16 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-17 15:30:06)

Podziel się:

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Ofiarą przemocy może być każdy z nas: kobieta, mężczyzna, dziecko, czy osoba starsza. A zaczyna się przeważnie sielankowo i nic nie zapowiada nadchodzącego koszmaru. Dziś, 17 października w Książnicy Polskiej o przemocy opowie Beata Gołaszewska – bohaterka książki „Ambasadorowa”. Start o godz. 17.30.

Historia głównej bohaterki książki to nieodparty dowód na ostateczne obalenie stereotypu, że przemoc domowa zdarza się jedynie w rodzinach ubogich. Sprawca, który dopuszcza się przemocy wobec swoich najbliższych równie dobrze może być np. panem Ambasadorem, który za czterema ścianami swojego domu zmienia się w zwykłego tyrana domowego. Na jego nieszczęście pani ambasadorowa bardzo kocha swoje dzieci i dla nich postanawia walczyć ! Książka została objęta patronatem Fundacji Centrum Praw Kobiet. Ta historia zdarzyła się naprawdę!

Wydarzenie dedykowane jest wszystkim miłośnikom literatury, jak również osobom zainteresowanym palącym problemem przemocy rodzinnej. W rozmowie z bohaterką z pewnością nie zabraknie szczerych uśmiechów, chwili refleksji i momentów wzruszeń. Warto przekonać się, jak niewiele potrzeba, by ze skrzywdzonej przez najbliższych, zastraszonej matki i żony, stać się uosobieniem niezwykłej siły, która dziś stanowi inspirację dla tysięcy maltretowanych fizycznie i psychicznie kobiet.
http://m.wm.pl/2017/10/orig/ambasadorka-422402.jpg

Z kolei Agnieszka Domeracka, coach i trener podkreśla:
— Wiem, że kobiety, które kiedykolwiek doświadczyły bólu, upokorzenia i wmówionej słabości, znajdą w tej historii siebie — podkreśla coach. — Wiem też, że każda z nich znajdzie zrozumienie, wsparcie i nadzieję, które doprowadzą do odkrycia swojej mocy. Jestem pewna, że po jej przeczytaniu wiele z nich zrobi pierwszy krok, a Ewa będzie ich współtowarzyszką w drodze do nowego życia. To historia, która boli, doprowadza do łez. Pokazuje, że nawet bliscy ludzie mogą doprowadzić do udręki. Ale tylko do czasu!... Kiedy zrozumiesz jak bardzo jesteś ważna i że tak jak każdy człowiek masz prawo do szczęścia spokoju i spełnienia.

Spotkanie z bohaterką książki „Ambasadorowa” we wtorek, 17 października, godz. 17.30, Książnica Polska, Olsztyn, Pl. Jana Pawła II 2/3, Scena Literacka, I piętro. Prowadzenie spotkania: Agnieszka Domeracka, coach, trener, terapeuta, „Yellow Hats Group”

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB