środa, 16 stycznia 2019

Ulica Pieniężnego ponownie oddana do użytku

2017-12-15 10:00:00 (ost. akt: 2017-12-15 15:33:32) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Olsztynianie znów mogą korzystać z ul. Pieniężnego. Przebudowywany od kwietnia trakt zostanie oddany do użytku w nocy z piątku na sobotę (15/16 grudnia).

Niewielka część prac realizowana będzie jeszcze w następnym roku. Budowa nowego mostu św. Jakuba była najważniejszym elementem tej inwestycji. Nowy obiekt został podniesiony o ok. 80 cm w stosunku do poprzedniego. Dzięki temu możliwe było połączenie pod nim chodnikiem i ścieżką rowerową parków Centralnego i Podzamcze. Przy okazji modernizacji ul. Pieniężnego — poza nową nawierzchnią —
przebudowane zostały podziemne sieci, powstają nowe chodniki i ścieżki rowerowe.
— Ulica Pieniężnego wraz z mostem świętego Jakuba to niezwykle istotna inwestycja z transportowego punktu widzenia – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Poza tym wiosną zobaczymy, jak efektownej metamorfozie uległa ulica, a także skorzystamy z bezkolizyjnego połączenia Parku Centralnego z Parkiem Podzamcze. Dodatkową atrakcją będą zlokalizowane przy katedralnych murach miejskie planty. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że będzie to następne, bardzo przyjazne miejsce, z którego korzystać będą zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający nasze miasto.
Otwarcie ulicy umożliwia powrót na dawne trasy autobusów komunikacji miejskiej — dziesięciu linii dziennych (101, 105, 107, 109, 111, 113, 116, 128, 136, 309) oraz dwóch linii nocnych (N01 i N02). Tym samym wznowione zostanie funkcjonowanie wielu przystanków komunikacji miejskiej.
— Dziękuję państwu, codziennym użytkownikom tej arterii, za cierpliwość — dodaje Piotr Grzymowicz. — Sądzę, że została ona nagrodzona wygodną ulicą i piękną przestrzenią publiczną.
Przebudowa ul. Pieniężnego kosztowała 16 695 914,38 zł. Unijne dofinansowanie to 85 proc.

www.ekomobilny.olsztyn.eu

Otwarcie ulicy nie oznacza jednak końca robót budowlanych w tym miejscu. Nadal trwać będą prace związane m.in. z budową chodnika po stronie plant, przejścia pod mostem między parkami. W związku z tym, wprowadzana organizacja ruchu nie jest rozwiązaniem docelowym. Na tę chwilę zorganizowane będą dwa pasy ruchu (nie będzie wyznaczony buspas od pl.
Roosevelta do al. Piłsudskiego).
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB