Wtorek, 23 października 2018

Przegląd wydarzeń tygodnia

2018-01-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-06 19:02:57)

Autor zdjęcia: archiwum GO

Podziel się:

Podwyżki, sylwester i jego bohaterowie czy opóźnienia przy budowie obwodnicy. Oto nasz przegląd wydarzeń tygodnia.

30.12
Tradycyjnie w nowym roku czekają nas podwyżki. Może nie tak drastyczne, ale jedno jest pewne — życie i codzienne zakupy będą droższe. Więcej wydamy na żywność, będą też wyższe i... nowe podatki.

31.12
Pewna para z Olsztyna noc sylwestrową spędziła w policyjnej celi, po tym jak podczas jazdy ciągnikiem do kontroli zatrzymali ich policjanci. Mężczyzna i kobieta mając w swoich organizmach odpowiednio 3 i 2 promile alkoholu, postanowili pojechać na stację paliw na zakupy.

1.01
Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów są od 1 stycznia 2018 roku w pełni jawne. Zostały zamieszczone w internecie, w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Na liście są osoby z Warmii i Mazur.

2.01
Piotr Grzymowicz zamieścił (02.01) na swoim profilu facebookowym informację o tym, że Olsztyn jest krajowym liderem przyrostu naturalnego.
3.01
Pierwszy odcinek obwodnicy Olsztyna ma być oddany w czerwcu, drugi w październiku — takie są plany. To jednak może się zmienić, bo pogoda dała się we znaki obu wykonawcom. Złożyli tzw. roszczenia terminowe, wynikające ze złej aury, która opóźniła prace.
4.01
Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko członka zarządu PKP TELKOL . Wygrał go Jerzy Szmit. Były wiceminister infrastruktury w nowej spółce zajmie się sprawami technicznymi.
5.01
W piątek doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych w Olsztynie przy ulicy Wańkowicza. Poszkodowana 77-letnia kobieta trafiła do szpitala. Lekarze walczą o jej życie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB