Piątek, 14 grudnia 2018

Przegląd wydarzeń tygodnia

2018-02-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-11 13:24:10)

Autor zdjęcia: arch. GO

Podziel się:

Mieszkańcy, którzy nadal palą śmieciami w piecach. Motorniczy, którego poniosła fantazja. Nasz krótki przegląd wydarzeń minionego tygodnia.

3.02
Olsztyńscy radni zgodzili się na rozpoczęcie procedury likwidacji dwóch liceów ogólnokształcących. To efekt reformy edukacji. Jest szansa, że zmiany wypełnią luki w zapotrzebowaniu na miejsca szkołach dla najmłodszych uczniów.

4.02
Wszystkie olsztyńskie spółdzielnie mieszkaniowe, które zdecydowały się na przekazanie danych, borykają się z problemem zadłużenia mieszkańców. Łącznie zalegamy z czynszem na ponad 9,5 mln zł. Rekordzista ma 100 tys. zł długu.

5.02
4346,76 zł – tyle wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto według ostatniego raportu GUS. Z raportu wynika, że pracownicy sektora publicznego zarabiają więcej od tych z prywatnego.

6.02
Wiemy doskonale, że palenie śmieci i innych nieodpowiednich materiałów ma katastrofalne konsekwencje dla naszego zdrowia. Ale wciąż nie brakuje trucicieli. Straż miejska ukarała mandatem właściciela warsztatu, który spalał w nim olej silnikowy.

7.02
Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków zdecydował, że dworzec Olsztyn Główny to nie jest zabytek. To wielki sukces mieszkańców Olsztyna, którzy opowiadali się przeciwko uznaniu tego PRLowskiego budynku za zabytek.

8.02
Pasażerów linii nr 2 spotkała 8 lutego około 8.30 zaskakująca sytuacja. Z przystanku na Skwerze Wakara tramwaj ruszył w dalszą trasę. Tyle tylko, że zamiast w stronę dworca, pojechał do centrum.

9.02
Premier Morawiecki odwiedził zakład firmy Telmex w Piszu. Spotkał się tam z regionalnymi przedsiębiorcami głównie z branży meblarskiej. Potem złożył kwiaty m.in. pod Pomnikiem Wolności.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB