Niedziela, 21 kwietnia 2019

Szkoła prywatna czy państwowa?

2018-02-19 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-22 10:27:50)

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Podziel się:

Edukacja\\\ Rodzice coraz częściej decydują się na wysłanie swojego dziecka do szkoły prywatnej. O zaletach tej decyzji rozmawiamy z Joanną Kileńską, dyrektor placówek Art School i Radość w Olsztynie.

— Obecnie prywatna szkoła nie kojarzy się już tak bardzo z lansem, a po prostu z dbałością o rozwój dziecka. Dlaczego pani zdaniem warto wybrać placówkę prywatną?
— Tak jak pan wspomniał, chodzi o dobro dziecka, ale też o wygodę rodzica. O to, żeby dziecko było pod jak najlepszą opieką specjalistów z dziedziny edukacji, pedagogiki i psychologii, ale także mogło rozwijać swoje zainteresowania i spędzać w sposób kreatywny czas wolny. Żeby każdy rodzic miał stały kontakt z nauczycielami swojego dziecka, na bieżąco otrzymywał informacje o aktualnym stanie jego rozwoju i wiedział w czym należy je wesprzeć i co rozwijać. Tak jest w mojej szkole.

— No właśnie, czym się wyróżnia się pani szkoła?
— Przede wszystkim, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Art School, to szkoła o profilu artystyczno-językowym. Swoje działania edukacyjne w zakresie sztuki, opiera na ścisłej współpracy z Teatrem im. Jaracza oraz Państwową Szkołą Muzyczną I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. To szkoła, w której, oprócz edukacji na wysokim poziomie, zapewniamy uczniom m.in.: świetlicę, której czas pracy dopasowany jest do rytmu pracy rodziców, szeroką gamę zajęć dodatkowych (kółek, konsultacji, zajęć dydaktyczno-wyrównawczych), odrabianie prac domowych pod okiem specjalistów, posiłki – śniadania i obiady spożywane w spokojnej atmosferze pod okiem nauczyciela. Jesteśmy placówką całoroczną, „nasi” rodzice nie mają problemu z zapewnieniem opieki swoim dzieciom podczas miesięcy wakacyjnych oraz ferii. Zapraszamy również dzieci z innych szkół, które nudzą się w wakacje w domu. Czeka na nie specjalny wakacyjny program.

— … i warto też dodać, że pani szkoła otwarta jest dla wszystkich dzieci!
— Tak! Szkoła Art School jest otwarta dla wszystkich. Zapraszamy dzieci z dysfunkcjami, oferujemy kompleksową opiekę, terapię pod okiem specjalistów, pracujemy w oparciu o specjalnie skonstruowane programy terapeutyczne w oddziałach ogólnodostępnych. Nasze kompleksowe działania w tym zakresie są możliwe dzięki prowadzonej przez nas Poradni P–P. Chętnych, którzy chcą poznać naszą szkołę, zapraszam serdecznie na dzień otwarty — 20 lutego o godzinie 17.30.

Fot. Katarzyna Janków-Mazurkiewicz
Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School uczą się przy użyciu m.in. sprzętu multimedialnego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB