Piątek, 22 marca 2019

Wkręceni w... Olsztyn. Sprawdź się w grze miejskiej!

2018-03-03 14:54:57 (ost. akt: 2018-03-03 15:12:42)
Grupa sześciu dziewczyn z XII LO w Olsztynie organizuje grę miejską, w której wezmą uczniowie olsztyńskich szkół.

Grupa sześciu dziewczyn z XII LO w Olsztynie organizuje grę miejską, w której wezmą uczniowie olsztyńskich szkół.

Podziel się:

Już w środę, 21 marca, o godzinie 13:00, odbędzie się pierwsza edycja gry terenowej, dzięki której poznacie historię miasta. Gra odbędzie się na starówce. Wezmą w niej udział uczniowie olsztyńskich szkół.

Za inicjatywą stoi grupa sześciu dziewczyn z XII LO w Olsztynie . Pomysł? Kiedy zaczęły wypytywać okazało się, że mieszkańcy nadal mało wiedzą o miejscu, w którym mieszkają. Postanowiły to zmienić.

- Po przeprowadzeniu ankiety, której wyniki można zobaczyć na naszych portalach społecznościowych, zauważyłyśmy, że mieszkańcy mało znają historię własnego miasta. Od pewnego czasu zastanawiałyśmy się nad zrobieniem projektu społecznego w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" i nagle pomysł przyszedł do nas sam - tłumaczą.
Uczennice postanowiły to zmienić i już w pierwszy dzień wiosny odbędzie się pierwszy raz gra w całości ułożona i zorganizowana przez pomysłodawczynie. Weźmie w niej udział 7 szkół - podstawowe (głównie 7 klasa), gimnazja oraz pierwsze klasy liceum. Gra trwać będzie około godziny a niektóre z punktów to Wysoka Brama, Stary Ratusz czy Dom "Gazety Olsztyńskiej".

- Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą się świetnie bawić. Choć jest to dzień wagarowicza, wierzymy, że przyjdzie sporo młodzieży. A jeśli w tej edycji zauważymy spore zainteresowanie, na pewno nie poprzestaniemy na jednej edycji - dodają.
mat. nadesłane

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB