Piątek, 22 marca 2019

Na co zwrócić uwagę, biorąc kredyt?

2018-04-03 10:28:13 (ost. akt: 2018-04-03 12:56:55) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych środków na realizację planów wakacyjnych, przeprowadzenie większego remontu czy po prostu sfinansowanie bieżących wydatków, banki proponują kredyty gotówkowe. Podjęcie przypadkowej decyzji może Cię jednak sporo kosztować, dlatego poznaj czynniki wpływające na atrakcyjność tego wsparcia finansowego.

Chociaż specyfika kredytów gotówkowych jest identyczna – niezależnie od oferty banku, tego rodzaju produkty finansowe różnią się wieloma szczegółami. Są to detale, które mogą decydować o opłacalności konkretnego rozwiązania.

Zanim złożysz wniosek, porównaj kredyty

Jesteś osobą, która nie lubi przepłacać, dlatego wnikliwie analizujesz ceny obowiązujące w sklepach? Jeśli tak, postępuj identycznie w przypadku produktów bankowych. Chcąc zaoszczędzić i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie, porównaj kredyty gotówkowe na finanse.rankomat.pl. Szybko przekonasz się, że – dzięki krótkiej analizie – możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Przykład 1. Potrzebujesz 10 tys. zł na okres 48 miesięcy. Składając wniosek w eurobanku, kredyt będzie kosztować 2813,12 zł (RRSO na poziomie 13,50%).
Przykład 2. Zaciągając kredyt gotówkowy na kwotę 10 tys. zł na okres 48 miesięcy w Alior Banku, zapłacisz 3632,48 zł (RRSO 17,36%).

Różnica między wyżej wymienionymi kredytami to ponad 800 zł! Czy już wiesz, dlaczego nie warto bagatelizować znaczenia analizy poszczególnych ofert kredytu?

Parametry wpłacające na atrakcyjność kredytu gotówkowego
To, czy kredyt gotówkowy będzie korzystny, zależy przede wszystkim od potrzeb i oczekiwań. Zawsze jednak warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

RRSO

Jest to wskaźnik informujący o wszystkich opłatach kredytowych – nie tylko oprocentowaniu, ale również prowizji czy ubezpieczeniu. Im niższe RRSO, tym niższa całkowita kwota kredytu do spłaty.

Kwota kredytu

Kredytobiorcy mają różne potrzeby, ale nie wszystkie kredyty są w stanie spełnić ich finansowe oczekiwania. Wybierając ofertę zwróć uwagę, na jaką maksymalną kwotę możesz liczyć – banki pod tym względem stosują spore „widełki”.

Wymagane dokumenty


Podstawowym dokumentem jest zaświadczenie o wysokości osiąganych dochodów. Niektóre banki, chcąc uprościć formalności, respektują np. oświadczenie o wysokości zarobków. Ponadto istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu na oświadczenie PIT.

Maksymalny okres spłaty

Okres kredytowania w dużej mierze przekłada się na wysokość miesięcznych rat. Im dłużej spłacasz zobowiązanie, tym niższych rat możesz się spodziewać. Sprawdź więc, który bank proponuje kredyty gotówkowe na warunkach elastycznie dopasowanych do Twoich możliwości finansowych.

Wybierając kredyt gotówkowy, zwróć również uwagę na kilka innych kwestii, chociażby: czas oczekiwania na decyzję kredytową i wypłatę środków, konieczność posiadania rachunku bankowego w konkretnym banku. Im więcej parametrów porównasz, tym zwiększysz szanse na uzyskanie kredytu wpisującego się w Twoje oczekiwania.