środa, 19 czerwca 2019

Na wiosnę zmień swój ogród

2018-04-16 10:00:00 (ost. akt: 2018-04-16 11:40:29)
Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” są okazją do tego, by zaaranżować przydomowy ogródek

Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” są okazją do tego, by zaaranżować przydomowy ogródek

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

Przed nami dziesiąta edycja Wiosennych Targów Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”. Te odbędą się od 21 do 22 kwietnia w siedzibie W-MODR przy ulicy Jagiellońskiej 91. Początek w sobotę o godz. 11.

Targi zagościły na stałe w kalendarzu wiosennych imprez i co roku przybywa im entuzjastów. W czasie imprezy będzie można zakupić rośliny i artykuły i urządzenia ogrodnicze. Nie zabraknie szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół oraz nawozów i środków ochrony roślin. Będzie można też skorzystać z porad fachowców. A ci zaoferują pomoc m.in. na temat sposobu pielęgnacji roślin, aranżacji przestrzeni w ogrodzie. Entuzjaści ogrodów i przydomowych działek będą mogli obejrzeć pokazy aranżacji i budowy ogrodów, tarasów przydomowych i balkonów oraz pokaz cięcia i formowania drzewek owocowych i ozdobnych.
Zgodnie z tradycją nie zabraknie sztuki ludowej oraz smacznej kuchni regionalnej. W programie znajdą się również konkursy dla całych rodzin, nie zabraknie występów artystów. Najmłodsi będą mogli też zobaczyć z bliska zwierzęta gospodarskie, a w wiosce dziecięcej będą czekać atrakcje.
Tradycyjnie też czekają nas występy artystyczne. W sobotę, o godz. 11.30 wystąpi chór Camerata Iława. W niedzielę o godz. 10.30 z kolei będzie to recital Adama Twardego. W programie znajdą się też warsztaty „Las i ogród we szkle” i „Żywe obrazy z roślin”.
Kajot

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB