Wtorek, 22 stycznia 2019

Zatańczą na ludową nutę

2018-04-21 07:21:16 (ost. akt: 2018-04-21 07:27:16)

Autor zdjęcia: arch. organizatora

Podziel się:

Zatańczą i zaśpiewają oraz pokażą, że folklor może być zabawą. W sobotę 21 kwietnia, odbędzie się finał konkursu tanecznego ,,Na ludową nutę". Start o godz. 9.30 w Auditorium Maximum.

Do konkursu co roku zgłasza się kilkanaście przedszkoli. A 21 kwietnia odbędzie się uroczysty finał konkurs tańca ludowego polskiego pod hasłem „Na ludową nutę”. Podczas finałowej gali będziemy mogli podziwiać przepiękne tańce ludowe w wykonaniu przedszkolaków. Zdaniem jury olsztyńskie przedszkolaki prezentują bardzo wysoki poziom w tańcach regionalnych.

- Celem konkursu jest propagowanie polskiej kultury i tradycji ludowych wśród przedszkolaków. Cieszy nas, że w wielu przedszkolach jest to pielęgnowane czego dowodem było duże zainteresowanie konkursem. Nasze olsztyńskie przedszkola zawsze wyróżniały się wysokim poziomem nauczanie a ten konkurs dowiódł, że tak jest a nasze tradycje ludowe i regionalne są ważnym i nieodłącznym elementem w procesie nauczania i wychowania i to już od najmniejszego szczebla - zapewniają organizatorzy z Przedszkola Niepublicznego Nutka.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB