Wtorek, 22 stycznia 2019

Zainspiruj się i weź udział w Dniu Wolnej Sztuki

2018-04-21 09:00:00 (ost. akt: 2018-04-21 07:32:30)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Podziel się:

Dzień Wolnej Sztuki jest po to, by zatrzymać się w codziennym pędzie i zainteresować sztuką. W Olsztynie 21 kwietnia na swoje wydarzenia zaprasza Galeria Sztuki BWA i Muzeum Warmii i Mazur.

Dzień Wolnej Sztuki to organizowana od 2011 roku akcja społeczna, mająca pokazać odwiedzającym, że muzea i galerie z powodzeniem można zwiedzać w sposób nieśpieszny i refleksyjny. BWA bierze udział w akcji po raz piąty i zachęca, by w inny sposób oglądać malarstwo.

Raz w roku, w kwietniową sobotę muzea i galerie w całej Polsce proponują zwiedzającym oglądanie pięciu wybranych przez nie obiektów. Przed każdym dziełem stoją opiekunowie, których zadaniem jest zachęcanie do dyskusji.
— Chcemy pokazać, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów, i że nie potrzebujemy do tego odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia. Każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać — zapewniają organizatorzy. W Galerii Sztuki BWA będzie można porozmawiać m.in. o obrazie „Western” Benona Liberskiego czy „Sportowych zabawach” Elżbiety Subbotko.

W Muzeum Warmii i Mazur Slow Art Day, czyli Dzień Wolnej Sztuki również wystartuje o godz. 12. Muzealnicy przez godzinę proponują zwiedzającym bliższe poznanie pięciu obiektów z kolekcji: Biblioteki, Działu Archeologii, Działu Sztuki Dawnej i Działu Sztuki Współczesnej Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. W Dniu Wolnej Sztuki liczy się sam proces delektowania się sztuką i czerpania przyjemności z przebywania w muzeum. Wstęp wolny.
Kajot

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB