Poniedziałek, 27 maja 2019

Gospel zabrzmi w filharmonii

2018-06-09 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-11 10:12:53)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Podziel się:

Koncert Finałowy XI Olsztyńskich Warsztatów Gospel odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca o godzinie 19 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Na scenie 100-osobowy chór oraz 30-osobowy chór Gospel Kids.

Uczestnicy przez dwa dni pracowali pod okiem wybitnych znawców i popularyzatorów tego gatunku: ciemnoskórego Colina Williamsa oraz pochodzących z Olsztyna kompozytora, aranżera, wokalisty i pianisty Adama Kosewskiego oraz Ewy Giski (Gospel Kids). W programie znajdzie się kilkanaście kompozycji w stylu gospel, CCM, z dodatkiem jazzu i soul.
http://m.wm.pl/2018/06/orig/gospel-472091.jpg
Colin Williams - ma bogate, ponad 30-letnie doświadczenie w wykonywaniu muzyki gospel. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 3 lat. Mając zaledwie 18 lat był już dyrygentem założonego przez siebie kościelnego chóru gospel. Współtworzył wiele ciekawych projektów muzycznych m.in.: The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Deronda K. Lewis. Colin pracował także dla BBC przygotowując programy takie jak BBC`s Songs of Praise i BBC Radio 2`s, Gospel Train. Colin prowadzi wiele warsztatów gospel w całej Europie

Adam Kosewski - aranżer, kompozytor, pianista, wokalista, pedagog. Z wyróżnieniem ukończył studia w Instytucie Jazzu w Akademii im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji oraz w 2011 roku podyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest doktorantem i wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach w zakresie kompozycji. Koncertuje z wieloma zespołami na terenie kraju i za granicą. Instruktor wokalnym w programie TVP2 „Bitwa na głosy” drużyny Haliny Mlynkovej i Edyty Górniak. Jest także założycielem i dyrektorem Centrum Szkolenia Muzyków „Misja CSM”, organizacji zajmującej się wspieraniem rozwojem wykonawców zajmujących się współczesną muzyką kościelną.

Ewa Giska - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, pedagog klasy fletu i wicedyrektor PSM I stopnia w Dywitach, wokalistka, flecistka, kompozytor, autorka tekstów, instruktor Gospel Kids OWG, dyrygent chóru gospel Wniebogłosy i organizator Olsztyńskich Warsztatów Gospel, prezes Fundacji 36i6, członek zarządu Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Muzyków Missio Musica.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB