Poniedziałek, 13 lipca 2020

W powiecie już początek wakacji

2018-06-15 15:55:58 (ost. akt: 2018-06-15 16:07:57)

Autor zdjęcia: arch. Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Podziel się:

— Wypoczywajcie bezpiecznie i cieszcie się wakacjami – tymi słowami Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego zwrócił się do dzieci uczestniczących 14 czerwca w festynie edukacyjnym „Bezpieczne Wakacje 2018”, który odbył się nad Jeziorem Limajno w Swobodnie.

Już po raz drugi Starostwo Powiatowe w Olsztynie wspólnie z Komendą Miejską Policji w Olsztynie zorganizowało i przeprowadziło cztery festyny skierowane do uczniów szkół podstawowych z powiatu olsztyńskiego.

Ich głównym celem jest promowanie bezpiecznych zachowań w okresie wakacyjnym, a zwłaszcza w czasie wypoczynku nad wodą. Dzieci mogły obserwować pokazy i prezentacje przygotowane przez policjantów, strażaków, ratowników medycznych i leśników. Nie mogło też zabraknąć konkursów, quizów oraz nagród dla najbardziej aktywnych uczestników. Był też słodki poczęstunek.

Pierwszy, inaugurujący festyn odbył się 11 czerwca w Rukławkach nad Jeziorem Dadaj, a kolejne 12 czerwca na plaży w Tumianch nad jeziorem Pisz oraz 13 czerwca w Olsztynku na plaży nad jeziorem Jemiołowo. Wszystkie festyny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W sumie uczestniczyło w nich blisko 2 tys. dzieci oraz ich opiekunów.

Festyny odbyły się dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Olsztynie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz jednostkami ochotniczej straży pożarnej z Biskupca, Barczewa, Olsztynka i Dobrego Miasta, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Olsztynie i Strażą Leśną z Nadleśnictw powiatu olsztyńskiego – Wipsowo, Olsztyn, Olsztynek, Wichrowo i Kudypy. Partnerami organizacyjnymi były gminy Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Dywity, Gietrzwałd, Jeziorany, Kolno i Olsztynek.
mat. prasowe Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB