Poniedziałek, 17 lutego 2020

Piknik na plaży miejskiej już 17 czerwca

2018-06-16 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-17 10:04:49)

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Podziel się:

To będzie świetna zabawa na piasku, która przypomni nam o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji — mówi Henryk Pach, organizator imprezy. Piknik 17 czerwca od 10 do 14 na plaży miejskiej.

W niedzielę 17 czerwca na plaży miejskiej nr 3 w Olsztynie czeka nas solidna dawka wiedzy i moc atrakcji.
— Wraz z CRS Ukiel po raz kolejny organizujemy imprezę po hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Zbliża się czas odpoczynku, lada chwila wskoczymy do aut i pomkniemy nad wodę lub w góry. Dlatego musimy pamiętać o wszystkich zagrożeniach z tym związanych. Zasady pierwszej pomocy powinniśmy mieć w małym palcu. Zaproszone przez nas służby z chęcią przypomną o tym, co robić i jak się zachowywać, aby było bezpiecznie — mówi Henryk Pach, organizator.
Piknik odbędzie się od 10 do 14. Na przybyłych czekają nagrody i poczęstunek. Będzie grill i podarunki w postaci pływacki bojek, deseczek, a także awaryjnych młotków do wybijania szyb i przecinania pasów w samochodzie.
— Te ostatnie powinny być w obowiązkowym wyposażeniu każdego auta — podkreślają organizatorzy. Aby zdobyć fanty, trzeba będzie zebrać pieczątki w poszczególnych stacjach. Gdy pójdziemy np. do policjantów, to oni w nagrodę za to, że z uwagą słuchaliśmy tego, co mają do powiedzenia, przybiją nam jedną pieczątkę.
W niedzielne przedpołudnie na plaży stanie też symulator dachowania. — Wsiadając do niego, poczujemy, co czuje człowiek w momencie wypadku. Mam nadzieję, że po takim doświadczeniu dwa razy się zastanowimy, zanim wdepniemy gaz — podkreśla Pach.
Skoro imprezę organizują rugbyści, nie może też zabraknąć sportu. Zostanie rozegrany turniej rugby. W tym roku zgłosiło się 9 drużyn seniorskich i 6 dziecięcych. — To znak, że rugby w Polsce rośnie w siłę — cieszą się organizatorzy.
ap

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piranha #2520631 | 109.241.*.* 17 cze 2018 15:29

    Dla Ciebie Heniu ta impreza zaczęła się dość niespodziewanie. Bohater po służbie uratował dwie topiące się kobiety. Należy Ci się medal

    ! - + odpowiedz na ten komentarz