środa, 20 lutego 2019

Wianki i czary, czyli Skolicka Noc Kupały

2018-06-22 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-23 10:08:19)

Podziel się:

Przed nami III Skolicka Noc Kupały, która odbędzie się na plaży wiejskiej nad Jeziorem Skolickim w Skolitach. Wiejski festiwal inicjatyw artystyczno - muzycznych, gusła, śpiewy i tańce i moc atrakcji już od 22 czerwca.

— Impreza to pospolite ruszenie mieszkańców i działaczy wsi Skolity — zapewniają organizatorzy. — Nie zarabiamy na imprezie, jej celem jest zgromadzenie mieszkańców wsi wraz z przyjaciółmi w najkrótszą noc w roku, kiedy to tradycją świętojańską oraz zapożyczoną ze wschodu – Nocą Kupały, panny wiją wianki i puszczają je na wody, aby młodzi chłopcy mogli je wyłowić. Panowie zaś konstruują lampiony, puszczając na wodę liczą na to, że ten ich właśnie wyłowi – piękna dziewica. Na wszystko patrzy postać wymyślona na potrzeby imprezy – Kupała na środku plaży. Przed nami muzyka i śpiew do rana.

Organizatorzy zapraszają do wspólnego biwakowania, by właśnie nad Jeziorem Skolickim w Skolitach przywitać świt. W programie czeka wiele atrakcji, a te rozpoczną się już w piątek, 22 czerwca. Tego dnia będą to koncerty z muzyką elektroniczną. Wystąpią didżeje z Grupy Elektroniczny Olsztyn.

W sobotę, 23 czerwca od godz. 14 chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach bębniarskich, nie zabraknie animacji dla najmłodszych, będzie też pokaz tańca z ogniem.
Od godz. 20 na scenie DJ Woyczool i didżej Lary – muzyka z cyklu „Old School Party”. O godzinie 21 to, na co widzowie czekają cały dzień – czyli puszczanie wianków i lampionów na wodę.


A potem koncerty. Od godz. 21.30 będą to występy zespołu rockowego – 18 Minut Projekt z Morąga, Projekt reggae - Szah Sibanac – Warszawa i przyjaciele, Młodzieżowe Duety Rap i HipHop, BŁG Skład – Rap z Warmiii i wielu innych. Bilet wstępu: wianek kwiatowy lub pływający lampion. Płatne będzie pole namiotowe: namiot od 5 złotych, dzieci za darmo. Będzie można też kupić karnety.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB