Sobota, 22 września 2018

Plácido Domingo Jr. w Termach Warmińskich

2018-06-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-28 16:35:09)
Na scenie hiszpańskiemu tenorowi towarzyszyć będzie sopranistka Katarzyna Mackiewicz, polska śpiewaczka operowa i operetkowa

Na scenie hiszpańskiemu tenorowi towarzyszyć będzie sopranistka Katarzyna Mackiewicz, polska śpiewaczka operowa i operetkowa

Podziel się:

Plácido Domingo Jr., sopranistka Katarzyna Mackiewicz i Orkiestra Symfoniczna wystąpią w przepięknym koncercie na wodzie, który czeka nas już 12 lipca o godz. 21 w Termach Warmińskich. Zabrzmią utwory ze świata opery i nie tylko.

To będzie jedyny koncert hiszpańskiego tenora w tak wyjątkowej scenerii. Wydarzenie zyska wyjątkową oprawę, a na tafli wody pojawią pływające lampiony i tysiące żywych kwiatów.

Wspaniały Plácido Domingo Jr. w towarzystwie kilkudziesięciu muzyków orkiestry symfonicznej pod kierownictwem Piotra Sułkowskiego wystąpi na ogromnej scenie zbudowanej tuż nad lustrem wody.

Artysta jest synem sławy — Plácido Domingo. Od urodzenia żył w świecie opery, dlatego również zajął się muzyką. W swojej karierze komponował utwory dla znanych artystów, takich jak, m.in. Michaela Boltona, Riccardo Cocciante, Sarah Brightman, José Carrerasa czy Diany Ross.

Jest jednym z autorów albumu „Amore Infinito”, gdzie był producentem, kompozytorem i jednocześnie sam wykonywał utwory. Album zawierający wiersze Jana Pawła II interpretowany przez jego ojca, stoi na czele Top Classical Crossover Album Billboard. Placido Domingo z synem Placido Domingo Jr. Zaśpiewał też podczas koncertu uświetniającego kanonizację papieży – Jana Pawła II i Jana XXIII. Z kolei album Plácido Domingo Jr. „Latidos” zawiera interpretacje słynnych klasyków z lat 50. i 60. Są tam też piosenki Franka Sinatry czy Deana Martina. To swing, tango i styl, który jest rozpoznawalny na całym świecie.

To będą piękne wykonania hiszpańskiego tenora, który porywa publiczność w salach koncertowych na całym świecie. Na scenie towarzyszyć mu będzie sopranistka Katarzyna Mackiewicz, polska śpiewaczka operowa i operetkowa, która na koncie ma wiele prestiżowych nagród. Była m.in. stażystką-solistką Akademii Młodych Śpiewaków Operowych Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu. W repertuarze śpiewaczki znajdują się partie operowe jak również operetkowe. Od 2016 roku współpracuje z Operą Wrocławską gdzie jej kreacjami są Michaela „Carmen”, Leila „Poławiacze pereł”, Violetty Valery „Traviata” i Małgorzata w „Fauście”. Występuje również na scenach oper w Europie, m.in. współpracuje również z Astana Opera z Kazachstanu, Państwową Operą w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji, gościnnie występuje również w Państwowej Tatarskiej Operze w Kazaniu. Co roku w Sankt Petersburskiej Filharmonii im. D. Szostakowicza odbywają się jej solowe koncerty. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt występów podczas tournee po Holandii i Belgii razem z zespołem Opery im. M. Dhzalila w Kazaniu. To niezapomniana Micaela z „Carmen” czy wykonawczyni arii Paminy z „Czarodziejskiego fletu”. To będzie niezapomniany koncert i punkt obowiązkowy w kalendarzu każdego melomana.
Kajot
Koncert na wodzie Placido Domingo Jr. & Orkiestra Symfoniczna w Termach Warmińskich już 12 lipca o godz. 21. Szczegóły www.termywarminskie.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB